CIA značkuje užívateľov systému Linux pomocou malware-u | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

CIA značkuje užívateľov systému Linux pomocou malware-u

Novinky

CIA značkuje užívateľov systému Linux pomocou malware-u

WikiLeaks, stránka, ktorá už priniesla mnoho informácií o korupcii vlád a korporácií, nedávno uverejnila ďalšie tajné informácie, ktoré obsahujú novinky aj o CIA. Podľa týchto správ označila CIA používateľov systému Linux, aby presmerovala všetky pakety, zmapovala ich a následne preverila.

zdroj: akomanet.com

Malware, ktorý využili sa volá „OutlawCountry“. WikiLeaks detailne opisuje, ako tento exploit funguje. Najprv sa naloaduje do nechráneného Kernel modulu. Následne do firewall-u importuje tabuľky s IP adresami a tým zaistí, že sa nebudú kontrolovať. Hneď po tom, ako sa dostane dnu a vloží tam tieto tabuľky, sa sám vymaže. Po všetkých týchto úkonoch je útočník schopný presmerovať všetku internetovú komunikáciu na servery CIA.

zdroj: hothardware.com

Komunita používateľov Linux už tvrdo pracuje na oprave tohto exploitu, no je to alarmujúce. CIA už niekoľkokrát využila diery v systéme Windows, pre zistenie čo niektorí používatelia skrývajú. Nanešťastie to ale vyzerá tak, že im to nestačí a radi by mali úplne všetko pod kontrolou.

zdroj: ibtimes.co.uk

 

Jediná potešujúca vec je, že na vykonanie tohto útoku je potrebný fyzický kontakt so zariadením. To znamená, že pokiaľ ste na internete, tak ste v relatívnom bezpečí. Nakoľko sa tento proces nedokáže spustiť pomocou prílohy v email-e, alebo pomocou ukrytia v reklame.

zdroj: neowin.net

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.