Chystaný Android P by mohol priniesť hlbšie prepojenie počítača so smartfónom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Chystaný Android P by mohol priniesť hlbšie prepojenie počítača so smartfónom

ANDROID

Chystaný Android P by mohol priniesť hlbšie prepojenie počítača so smartfónom

Chystaný Android P by mohol priniesť hlbšie prepojenie počítača so smartfónom

Vyzerá to tak, že nie len Microsoft, ale už aj spoločnosť Google chce prepojiť smartfóny hlbšie s našimi počítačmi.

Najnovší report od redaktorov XDA Developers prináša nové informácie o možných funkciách Androidu P (interne nazývaným „Pistachio Ice Cream“). Konkrétne na stránkach  XDA Developers sa píše, že zdrojový kód obsahuje funkciu Bluetooth HID device role, o ktorej sme mohli prvýkrát počuť ešte v roku 2014 a následne dva roky na to.

Zdroj: XDA Developers

Android P Bluetooth HID čo to vlastne znamená?

Viac familiárny možno budete s pojmom „Bluetooth Profily“ ako je tomu napríklad v prípade Hands-Free profilu (HFP), Advanced Audio Distribution Profilu (A2DP) a ďalších. Najnovšie tento nový Bluetooth HID profil umožní premeniť váš telefón napríklad na myš, klávesnicu, joystick či iné zariadenie, ktoré bude schopné spolupracovať s počítačom.

Hoci na prvý pohľad sa vám to môže zdať ako bezvýznamná zmena vzhľadom na to, že v obchode dnes nájdeme desiatky obdobných aplikácií, ktoré to už umožňujú tak treba dodať, že tieto aplikácia existujú len vďaka povoleným rootom v obchode Play, ktoré oprávňujú využívať rozhranie Bluetooth. Inými slovami natívna podpora tejto funkcie prinesie vývojárom oveľa širšie možnosti jej využitia.

Mimochodom, známy leaker Evan Blass pred niekoľkými dňami vypustil do sveta informáciu, že prvý technický náhľad Androidu P, teda Androidu vo verzii 9.0 by mal prísť v polovici tohto mesiaca.

TIP  Šéf Samsungu bol prichytený s novým Galaxy Note 9. Čo povieš, vyzerá dobre?

Zdroj: XDA-Developers.com, Twitter (Evan Blass), úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.