ChromeOS bude čoskoro schopný využívať Android aplikácie na pozadí. Tak ako skutočný PC | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

ChromeOS bude čoskoro schopný využívať Android aplikácie na pozadí. Tak ako skutočný PC

ANDROID

ChromeOS bude čoskoro schopný využívať Android aplikácie na pozadí. Tak ako skutočný PC

Google ChromesOS v posledných mesiacoch robí viacero drobných krôčikov, ktorými sa približuje k „skutočnému“ počítaču.

Jednou z posledných takýchto noviniek je zavedenie Google Play obchodu na ChromeOS po dlhom BETA testovaní. Avšak stále tu absentujú niektoré funkcionality, ktoré by Goolge ChromeOS priblížili bližšie k používateľskému zážitku rovnajúcemu sa počítačom. Najvýraznejšou takouto funkciou sú paralelné úlohy. Google ChromeOS nebol schopný mať spustené dve Android aplikácie na obrazovke v rovnakom čase. Doteraz Google ChromeOS ak ste mali spustenú jednu aplikáciu a chceli ste ísť do druhej tak zamrazil tu pôvodnú a až následne ste mohli prejsť do druhej. Výsledkom bolo napríklad to, že pri prehrávaní hudby aplikácia nezobrazovala to čo reálne prehrávala alebo nedochádzalo k živému aktualizovaniu správ ak ste pracovali v rozhraní inej aplikácie.

Najnovšia aktualizácia ChromeOS Beta 64 však prináša možnosť pracovania s viacerými paralelnými aplikáciami súčasne. V podstate prináša základnú funkciu, ktorá je na desktopoch už dlhšiu dobu – prácu s viacerými aktívnymi oknami súčasne.

Zdroj: MSP

TIP  Toto sú všetky dostupné smartfóny s Androidom One na trhu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.