Chcete implementovať prehliadač Chrome alebo Firefox do funkcie Časová os? Potrebné rozšírenie bude dostupné už čoskoro | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Chcete implementovať prehliadač Chrome alebo Firefox do funkcie Časová os? Potrebné rozšírenie bude dostupné už čoskoro

Software

Chcete implementovať prehliadač Chrome alebo Firefox do funkcie Časová os? Potrebné rozšírenie bude dostupné už čoskoro

Posledná veľká aktualizácia operačného systému Windows 10 s označením April 2018 Update, vniesla do operačného systému hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z nich je aj už viackrát spomínaná funkcia Časová os. Časová os je momentálne dostupná na všetkých zariadeniach s najnovšou aktualizáciou a používateľom umožňuje nahliadnutie a otvorenie prác / projektov z minulosti. Dáta sú na Časovej osi uchovávané po dobu 30 dní a používateľovi umožňujú okamžité vrátenie sa do bodu uloženého v minulosti. Táto funkcia je momentálne podporovaná viacerými aplikáciami, no čo sa internetových prehliadačov týka, má určite čo doháňať. Momentálne podporuje iba uchovávanie dát z prehliadača Microsoft Edge, ktorý určite nepatrí medzi najpopulárnejšie svetové internetové prehliadače.

Developer chce funkcie Časovej osi ponúknuť aj používateľom ostatných prehliadačov

Práve vyššie spomínaný problém chce odstrániť developer Dominic Maas, ktorý sa rozhodol, že už viac nebude čakať na kroky Microsoftu. Dominic Maas sa takmer ihneď začal zaoberať problematikou, ako by dokázal prepojiť funkciu Časovú os s viac používanými prehliadačmi, napríklad ako Google Chrome alebo Mozilla Firefox. Autor po krátkom vyhľadávaní možných riešení narazil na jednu platenú aplikáciu v obchode Microsoft Store, ktorá spoločne s rozšírením pre Google Chrome, dokáže zosynchronizovať Časovú os spoločne s prehliadačom. Toto riešenie sa ale zdalo autorovi príliš zložité a pustil sa do vytvárania vlastných rozšírení. Musíme povedať, že jeho progres je vidieť každým dňom a svoje rozšírenia posúva stále dopredu. Ako sa píše na jeho sociálnej sieti Twitter – jeho rozšírenie pre Google Chrome sa momentálne chová presne tak, ako klasické spojenie Časovej osi a prehliadača Microsoft Edge.

Autor sa blíži ku záverečnej fáze vývoja

Dominic Maas o svojom progrese neustále informuje prostredníctvom jeho účtu na sociálnej sieti Twitter. Podľa jeho najnovšieho príspevku to vyzerá tak, že sa blíži do záverečnej fázy a je pripravený spustiť beta testovanie nového rozšírenia pre Google Chrome a Mozillu Firefox. Pred zverejnením ho ale drží jedna nepríjemná chyba, ktorá spôsobuje neustále odhlasovanie sa Microsoft Accountu z daných rozšírení. Dúfajme, že sa tento problém podarí autorovi čoskoro odstrániť a o prípadnom zverejnení rozšírení Vás budeme určite informovať.

TIP  Klasický Skype stratí podporu už 1. septembra. Používatelia budú musieť presedlať na modernejšiu verziu

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Twitter – Dominic Maas)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Software

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.