Chceš zmiznúť z internetu? Máme pre teba riešenie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Chceš zmiznúť z internetu? Máme pre teba riešenie

Návody

Chceš zmiznúť z internetu? Máme pre teba riešenie

Každý deň na internete trávime desiatky minúť či hodín nášho času či už za účelom „relaxu“ alebo práce. S týmto stráveným časom mnohí z nás nahrávajú na internete či už fotografie, údaje o sebe a iné nespočetné dáta týkajúce sa svojej osoby. Každým takýmto nahraním informácií sme v podstate o kúštik „hlbšie“ v kybernetickej sieti, z ktorej niet úniku, teda aspoň doteraz.

Wille Dahlbo a Linus Unnebäck sú švédski vývojári, ktorým sa podarilo vytvoriť špeciálnu stránku slúžiaci na odstránenie osobných údajov ako aj histórie používateľa z internetu.

Zdroj: vlastný

Stránka funguje na veľmi jednoduchom princípe, požiada vás o váš e-mail a následne odhalí weby, blogy či iné webstránky, ktoré ste s daným účtom navštevovali. Vývojári pritom dodávajú, že program slúžiaci na odhalenie histórie beží iba v konkrétnom počítači, teda nie na vzdialenom serveri.

Zdroj: vlastný

Deseat.me funguje pre účty Google a Outlook a dokáže tak odhaliť väčšinu webstránok, kde máte vytvorené svoje účty (prostredníctvom daných e-mailových adries).

Ak teda uvažuje o tom, že by si sa chcel „stratiť“ z internetu tak odporúčame navštíviť stránku Deseat.me.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (pexels)

 

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.