Chceš zmiznúť z internetu? Máme pre teba riešenie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Chceš zmiznúť z internetu? Máme pre teba riešenie

Návody

Chceš zmiznúť z internetu? Máme pre teba riešenie

Každý deň na internete trávime desiatky minúť či hodín nášho času či už za účelom „relaxu“ alebo práce. S týmto stráveným časom mnohí z nás nahrávajú na internete či už fotografie, údaje o sebe a iné nespočetné dáta týkajúce sa svojej osoby. Každým takýmto nahraním informácií sme v podstate o kúštik „hlbšie“ v kybernetickej sieti, z ktorej niet úniku, teda aspoň doteraz.

Wille Dahlbo a Linus Unnebäck sú švédski vývojári, ktorým sa podarilo vytvoriť špeciálnu stránku slúžiaci na odstránenie osobných údajov ako aj histórie používateľa z internetu.

Zdroj: vlastný

Stránka funguje na veľmi jednoduchom princípe, požiada vás o váš e-mail a následne odhalí weby, blogy či iné webstránky, ktoré ste s daným účtom navštevovali. Vývojári pritom dodávajú, že program slúžiaci na odhalenie histórie beží iba v konkrétnom počítači, teda nie na vzdialenom serveri.

Zdroj: vlastný

Deseat.me funguje pre účty Google a Outlook a dokáže tak odhaliť väčšinu webstránok, kde máte vytvorené svoje účty (prostredníctvom daných e-mailových adries).

Ak teda uvažuje o tom, že by si sa chcel „stratiť“ z internetu tak odporúčame navštíviť stránku Deseat.me.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (pexels)

 

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.