Cez Youtube reklamy vás mohli zneužívať na ťažbu kryptomien | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cez Youtube reklamy vás mohli zneužívať na ťažbu kryptomien

Novinky

Cez Youtube reklamy vás mohli zneužívať na ťažbu kryptomien

Kryptomeny v poslednej dobe naberajú na popularite a spolu s týmto rastom sa objavuje na internete stále viac a viac hrozieb, ktoré sa priamo dotýkajú nás všetkých. Nedávno Slovenskom prebehla informácia, že viacero stránok využíva výkon počítačov návštevníkov web stránok za účelom ťažby digitálnych mien. Najnovšie však bol napadnutý aj najväčší video server na svete – Youtube.

Prvým portálom, ktorý poukázal na ťažbu digitálnych mien na severoch Youtube bol Ars Technica, ktorý sa odvolávala na to, že viacero bezpečnostných softwarov začala označovať servery Youtube za nebezpečné. Dôvodom boli reklamy, v rámci ktorých bol vložený špeciálny kód, ktorý pri ich zobrazení využíval výkon počítačov za účelom ťažby digitálnych mien.

Oficiálne stanovisko Youtube si môžete prečítať nižšie

„Ťaženie kryptomien prostredníctvom reklám je relatívne novou formou zneužitia, ktorá porušuje naše pravidlá a ktorá bola aktívne monitorovaná. Dodržiavanie našich pravidiel vykonávame pomocou viacvrstvového detekčného systému na našich platformách, ktorý aktualizujeme pri nových hrozbách. V tomto prípade boli reklamy zablokované za menej ako dve hodiny a zlomyseľní používatelia boli rýchlo odstránení z našich platforiem. “

Zdroj: Art Technica, úvodný obrázok: Twitter (Diego Betto)

 

 

 

TIP  Tieto odolné smart hodinky spolu so senzorom tepu srdca, vstavaným GPS modulom a meraním nadmorskej výšky môžete mať v limitovanej ponuke výrazne lacnejšie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.