Cez Google Mapy bude možné v budúcnosti zdieľať aj stav Vašej batérie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cez Google Mapy bude možné v budúcnosti zdieľať aj stav Vašej batérie

Novinky

Cez Google Mapy bude možné v budúcnosti zdieľať aj stav Vašej batérie

Určite to poznáte, keď ide vás blízky priateľ alebo rodinný príslušník domov z večernej žúrky alebo obdobnej akcie a zrazu prestane komunikovať. Prepadnú vás obavy čo sa mohlo stať a pritom sa mohla dotyčnej osobe minúť len batéria.

Portál Android Police si všimol v kóde aplikácie Google Máp, že Google do nej implementoval funkciu zdieľania informácie týkajúcej sa stavu batérie spolu s vašou polohou. Hoci zatiaľ podľa dostupných informácií nebude vidieť presný stav batérie, ale len rozpätie, tak aj napriek tomu táto informácia bude mať aspoň čiastočnú výpovednú hodnotu, ktorá vás môže zbaviť nechceného strachu o vašu blízku osobu.

V kóde aplikácie sa taktiež objavila zmienka o zdieľaní informácií hromadnou dopravou, vrátane presného času kedy ste dorazili na zástavku. Kedy táto funkcia ako aj či vlastne dorazí je dnes predčasné ešte hovoriť. Môžu to byť ako dni tak aj mesiace. Kombinácie týchto funkcií však naznačujú, že Google chce v oveľa väčšom množstve využívať informácie o zdieľaní polohy ako aj to čo práve robíte než bolo tomu v minulosti.

Zdroj: Android Police, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.