CES: TempTraq, inteligentná náplasť | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

CES: TempTraq, inteligentná náplasť

Novinky

CES: TempTraq, inteligentná náplasť

CES v Las Vegas nie je len o konzumnej elektronike, ktorú  milujú hlavne počítačoví „geekovia“, ale aj o inovačných technológiách, ktoré svojím nápadom vedia uľahčiť život aj bežným ľuďom. Príkladom môže byť aj náplasť od spoločnosti Blue Spark Technologies, ktorá bola predstavená pod označením TempTraq. Ako z názvu už možno vydedukovať, jedná sa o náplasť, ktorej úlohou je zmerať teplotu tela. Cieľovou skupinou pri tomto výrobku by mali byť práve deti (samozrejme náplasť sa dá využiť aj pri iných skupinách).Čo ocenia hlavne mamičky, ktorých malé detí sú choré a nedajú si vysvetliť aby sa „nevrteli“ čim ovplyvňujú výsledky merania.

Táto inteligentná náplasť dokáže komunikovať s Vašim telefónom, pri čom priebežne synchronizuje dáta, a v prípade potreby sa dajú odoslať jedným kliknutím Vášmu lekárovi.  Aplikácia, cez ktorú bude náplasť komunikovať s Vašim zariadením Vás dokáže dokonca upozorniť notifikáciou pri prudkej zmene teploty.

O dostupnosti náplasti v masovom predaji zatiaľ výrobca neinformoval, a ďalšou  nepríjemnou správou hlavne pre používateľov Windows Phonu je, že momentálne táto inteligentná náplasť komunikuje len s Androidom a IOSOM. Pevne veríme, že sa to čoskoro zmení.

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.