CEO spoločnosti Google hovorí, že nedovolí využitie ich AI na vývoj zbraní | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

CEO spoločnosti Google hovorí, že nedovolí využitie ich AI na vývoj zbraní

google a umela intelgencia

TECH

CEO spoločnosti Google hovorí, že nedovolí využitie ich AI na vývoj zbraní

Keď sa povie umelá inteligencia alebo AI tak mnohých  z nás napadne film terminátor, kde roboti chceli ovládnuť svet. Nuž, vyzerá to tak, že ďalší  technologický gigant k takejto alternatívne neprispeje.

Najnovšie spoločnosť Google verejne vyhlásila, že v rámci nových štandardov pre obchodné rozhodnutia ich AI nebude použitá na vývoj zbraní. Spoločnosť sa tento krok rozhodla spraviť hlavne z dôvodu, že viac ako 4600 zamestnancov Google protestovalo proti tomu, aby pracovali pre vládne organizácie.

Sundar Pichai, generálny riaditeľ Google povedal:

„Chceme aby bolo  jasné, že nevyvíjame AI na využitie v zbraniach,..“ ďalej dodal, že: „…budeme naďalej pokračovať v práci s vládami a armádou v mnohých ďalších oblastiach…,“.

Internetový portál Latesthackingnews.com ďalej píše, že tieto nové štandardy spoločnosť nebude ešte uplatňovať na projekt týkajúci sa dronov, ktoré majú identifikovať objekty vo videu. Odvolával sa anonymného zamestnanca spoločnosti.

Mimochodom, spoločnosť Google je aktuálne jedným z najväčších predajcov AI nástrojov, ktoré pomáhajú počítačom spracovávať veľké množstvá dát a zároveň sa z nich dokážu učiť rýchlejšie ako ľudia.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: pixabay.com

TIP  Android Správy získavajú revolučnú funkciu. Odteraz je možné posielať správy aj cez počítač!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.