CEO Microsoftu Satya Nadella je "veľmi šťastný" s hernými produktami Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

CEO Microsoftu Satya Nadella je “veľmi šťastný” s hernými produktami Microsoftu

Novinky

CEO Microsoftu Satya Nadella je “veľmi šťastný” s hernými produktami Microsoftu

CEO Microsoftu Satya Nadella je “veľmi šťastný” s hernými produktami Microsoftu

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella len nedávno vystúpil na konferencii Morgan Stanley Technology, Media & Telecom v San Franciscu, kde spolu so zúčastnenými diskutoval na tému herných produktov a služieb spoločnosti Microsoft.

“Som veľmi šťastný z našich herných produktov”

Vo svojej reči uviedol, hneď niekoľko bodov, no najviac pozornosti si získala hláška: “Som veľmi šťastný z našich herných produktov, či sa už jedná o platformu Xbox alebo herné počítače s Windowsom.” Celá platforma Xbox One stojí hlavne na predplatnej službe Xbox Live, ktorá sa v poslednom období pýši naozaj vysokými číslami. Microsoft stále pokračuje v budovaní a vylepšovaní platformy Xbox aj napriek tomu, že hranie na herných konzolách v posledných rokoch čiastočne upadá a do popredia idú opäť PC hry.

Jeho víziou je, aby mali hráči prístup ku službám Microsoftu takmer kdekoľvek na svete

V prejave taktiež zdôraznil dôležitosť toho, aby mohli hráči hrať takmer kdekoľvek, vďaka čomu môže spoločnosť Microsoft profitovať a dosiahnuť širšiu angažovanosť na trhu, či už v oblasti PC hier alebo Xboxu. “To je to miesto, kde smerujeme, či je to naše predplatné Game Pass, streamovacia služba Mixer, ktorá rastie naozaj obrovskou rýchlosťou, alebo eSport turnaje, na ktorých sa hrajú aj naše prvotriedne hry, ” zdôraznil Nadella. ” V hernom biznise máme hneď niekoľko pák, za ktoré môžeme zatiahnuť kedykoľvek. V tomto odvetví sa pohybujeme už niekoľko desaťročí a práve vďaka tomu, môžeme všetko vziať do vlastných rúk a pokúsiť sa o rozšírenie našich služieb tak, aby ku nim mali prístup všetci naši zákazníci. “

A ako bude toto zameranie na herný priemysel vyzerať v praxi? Microsoft chce začať s pridávaním úplne nových hier priamo do Xbox Game Passu, vďaka čomu by mali predplatitelia prístup ku najnovších herným titulom štúdia Microsoftu hneď v deň oficiálneho vydania hry. Prvou hrou bude celkom obľúbený herný titul Sea of Thieves 20. marca, ktorý si v open bete získal tisíce priaznivcov.

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.