Cena smartfónov pravdepodobne porastie. Tu je dôvod | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cena smartfónov pravdepodobne porastie. Tu je dôvod

Novinky

Cena smartfónov pravdepodobne porastie. Tu je dôvod

Cena smartfónov pravdepodobne porastie. Tu je dôvod

Ak uvažujete o kúpe nového smartfónu tak by ste sa mali poponáhľať. Pýtate sa prečo? Hoci ceny smartfónov výrazne padajú, a to hlavne vďaka čínskym výrobcom chrliacim jeden telefón za druhým pričom parametrovo dobiehajú zabehnutých a dobre etablovaných výrobcov, ba v niektorých prípadoch ich aj špecifikáciami predbiehajú tak výroba vybraných druhov zariadení nadmieru zaťažuje manufaktúry.

Reč je konkrétne predných paneloch, teda displejov smartfónov. Totiž každý výrobca požaduje iný dizajn panelu, od slúchadiel až po speaker. Nehovor viac o tom, že nový fenomén v podaní pomeru strán obrazovky 18:9 je výrazne ťažie vyhotoviť v porovnaní s „klasickými“ 16:9 displejmi. V číslach tento typ displeja  spotrebúva viac ako 20% skleneného substrátu.

Očakáva sa, že ceny predných panelov preto porastú nahor, konkrétne výrobné náklady by mali rásť dvojciferným tempom a to už v 3. kvartáli tohto roka. Informoval o tom portál Digitimes.com odvolávajúc sa na dôveryhodný zdroj.

TIP  Asus predstavil revolučný notebook so sekundárnym displejom a procesorom i9. Apple má obrovskú konkurenciu!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.