Čaká nás koniec Lumií? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Čaká nás koniec Lumií?

Novinky

Čaká nás koniec Lumií?

Ak patríte medzi verných fanúšikov operačného systému Windows, tak určite vám neunikli informácie o „záhadnom“ zariadení Surface, ktorého existenciu len nedávni potvrdil Caposella v rozhovore pre TwiT networsk – Windows Weekly. V spojitosti s touto informáciou sa začalo na internete diskutovať či bude mať Microsoft dve vetvy alebo len jednu vetvu mobilných zariadení.

Koniec Lumiám?

Ruský redaktor Eldan Murtazin prišiel len pred pár dňami s informáciami, ktoré hovoria o konci zariadení zo série Lumií, avšak nemalo by to znamenať koniec Windows Phone (resp. Windows Mobile) zariadení na trhu. Murtazin, ktorý sa venuje na pravidelnej báze analýze trhu tvrdí, že sa mu podarilo skontaktovať viacerých výrobcov hardvéru, ktorí spolupracujú s Microsoftom. Výsledkom komunikácie medzi týmto žurnalistom a partnermi Microsoft bolo to, že viacero z nich potvrdilo informácie, že Microsoft plánuje zrušiť výrobu zariadení s procesorom ARM, ale namiesto toho sa dočkáme nových procesorov s architektúrou x86 (procesory od spoločnosti Intel).

Kto bude ich nástupca?

Mimochodom, Microsoft len nedávno oznámil, že Windows 10 Mobile sprístupni práve pre všetky Lumie, tak tieto informácie nedávajú moc zmysel, avšak pri hlbšej analýze hoci boli predstavené nové Lumie s procesorom ARM (Lumia 950 a 950 XL), tak tieto zariadenia neboli prezentované ako „mobilné telefóny“, ale skôr ako „počítač vo vrecku“. K tomu ešte keď prirátame potvrdené „zvesti“ o príchode Surface zariadení, tak niečo na týchto informáciách môže byť aj pravdivé.

TIP  Hacker nainštaloval 4 systémy Windows na jeden smartfón. Takto to dopadlo, keď mobil zapol

Aký je váš názor na túto tému? Je to podľa vás možné, že by sa Microsoft rozhodol v blízkej budúcnosti k takémuto radikálnemu kroku?

Informácie o tom priniesol ruský portál Mobile review

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.