Bývalý inžinier z Microsoftu prezradil, prečo je Alexa od Amazonu lepšia ako Cortana | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bývalý inžinier z Microsoftu prezradil, prečo je Alexa od Amazonu lepšia ako Cortana

Novinky

Bývalý inžinier z Microsoftu prezradil, prečo je Alexa od Amazonu lepšia ako Cortana

Bývalý inžinier z Microsoftu prezradil, prečo je Alexa od Amazonu lepšia ako Cortana

Alexa od spoločnosti Amazon je v podstate mladšou a vylepšenou Cortanou. Avšak treba povedať, že Alexa je v tomto momente už od Cortany vzdialená na kilometre a v blízkej budúcnosti sa to zrejme nezmení.

Qi Lu, bývalý Executive Vice Prezident Microsoftu, v rozhovore pre stránku Wired prezradil, hlavnú chybu zo strany Microsoftu keď sa Amazon začal tlačiť na trh.

“Na Cortane som pracoval 4 a pol roku dozadu. V tom čase sme brali Amazon ako veľmi slabú konkurenciu. Medzi sebou sme si hovorili: “Amazon? Ale veď ten za našimi technológiami ďaleko zaostáva.” Hlavnou vecou, čo som sa po čase naučil je, že všetko záleží na správnych aplikačných scenároch a na ich správnom použití v celom ekosystéme. Google a Microsoft mali v tom čase oproti Amazonu technologicky navrch. Pozrite sa na boj AI dnes. Celý inteligentný ekosystém Alexy od Amazonu je na oveľa vyššej úrovni. Microsoft a Google spravili tú istú chybu. Zamerali sme sa viacej na Cortanu pre smartfóny a počítač a nie na celkové upevnenie základov celého AI ekosystému.”

Pokiaľ to myslíte s vyrábaním výborného softwareu naozaj vážne, musíte sa taktiež zamerať na hardware. Microsoft má na oboch frontoch veľké nedostatky a pokiaľ takéto problémy neodstráni, bude ešte viac strácať na jeho konkurentov.

Zdroj: mspoweruser.com

 

TIP  Prieskumník súborov vo Windowse 10 dostane tmavú tému, ktorá bude vyzerať zaujímavo!
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať



Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať



To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.