Budúca aktualizácia Fall Creators Update neponesie rovnaký názov vo všetkých krajinách | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Budúca aktualizácia Fall Creators Update neponesie rovnaký názov vo všetkých krajinách

Novinky

Budúca aktualizácia Fall Creators Update neponesie rovnaký názov vo všetkých krajinách

Už dlhšiu dobu prinášame prehľad noviniek, ktoré prinesie budúca jesenná aktualizácia pre Windows 10 – Fall Creators Update. Fall Creators Update bude už druhou Creators aktualizáciou a ide o ďalšiu hlavnú aktualizáciu pre operačný Windows 10,. Podľa najnovších správ ale neponesie rovnaký názov vo všetkých krajinách. Aktualizácia sa označuje podľa ročného obdobia, kedy bude vydaná, čiže na jeseň (fall). Problémom je však to, že jeseň sa v niektorých anglicky hovoriacich krajinách nazýva skôr ako “autumn”.

Kvôli tomuto problému, sa Microsoft rozhodol premenovať budúcu aktualizáciu v niektorých krajinách. Jesenná aktualizácia bude preto označovaná ako Windows 10 Autumn Creators Update v krajinách ako Spojené kráľovstvo, India, Austrália alebo Nový Zéland.

Je to správny krok od Microsoftu? Na jednej strane sa dá hovoriť aj o zlyhaní zo strany Microsoftu, keďže dva rozdielne názvy pre jednu aktualizáciu môžu zmiasť niektorých používateľov. Najväčší zmätok bude pri vydávaní materiálov a správ o aktualizácií, keďže doteraz bola budúca aktualizácia označovaná iba ako Fall Creators Update. Na druhú stranu, Microsoft nieje moc slávny svojou kreativitou pri vymýšľaní názvov pre aktualizácie, ale tento krát siahol po trošku lepšej alternatíve, ako pri minulých aktualizáciách typu Anniversary Update alebo November Update. Pri ďalšom názve s označením mesiaca vydania, by bol zrejme vyvolaný ešte väčší zmätok. Samozrejme, väčšina ľudí si tento problém s názvami ani neuvedomí, keďže mnoho z nás sa väčšinou zameriava na číselné označenie aktualizácie a nie na jej názov.

Stačí len dúfať, že si Microsoft budúci rok všetko dobre premyslí pri vytváraní ďalších názvom pre aktualizácie.

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.