Budú mať smartfóny v budúcnosti airbag? Nuž, je dosť veľká šanca, že áno | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Budú mať smartfóny v budúcnosti airbag? Nuž, je dosť veľká šanca, že áno

Startupy

Budú mať smartfóny v budúcnosti airbag? Nuž, je dosť veľká šanca, že áno

Určite sa vám už stalo, že vám telefón vypadol z rúk. V tom lepšom prípade ste obišli len so „škrabancom“ či „odreninou“, v tom horšom si to odniesol buď samotný displej alebo sklenená zadná strana.

Nuž, s týmto problémom sa rozhodol zatočiť jeden z nemeckých študentov (Philip Frenzel), ktorý prišiel s airbagom pre smartfóny, ktorý by mal smartfón v prípade pádu ochrániť pred mechanickým poškodením. Celá táto technológia funguje na princípe špeciálneho tenkého ochranného krytu, ktorý pri voľnom páde zaregistruje náhlu zmenu polohy pomocou senzorov. Následne z tohto krytu vyskočia drobné kovové pružiny, ktoré ochránia telefón pred následkami pádu. Ako to funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Aktuálne tento gadget nie je ešte dostupný na trhu. Avšak to by sa mohlo v budúcnosti zmeniť. Jeho vynálezca sa totiž rozhodol, že skúsi šťastie na známej sieti KickStarter, prostredníctvom ktorej by chcel financovať svoj projekt.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: Pexels.com, TheVerge.com

TIP  Zoznámte sa s novým Gorilla Glass 6. Smartfóny vďaka nemu prežijú až 15 pádov na tie najdrsnejšie povrchy

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Startupy

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.