Bude ViewSonic V55 prvým zariadením so skenerom očnej dúhovky? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bude ViewSonic V55 prvým zariadením so skenerom očnej dúhovky?

Novinky

Bude ViewSonic V55 prvým zariadením so skenerom očnej dúhovky?

Bude ViewSonic V55 prvým zariadením so skenerom očnej dúhovky?

Rok 2014 priniesol viacero unikátnych technológií vo svete mobilov, cez 4G sieť, ktorou prenesiete desiatky MB dát v priebehu pár sekúnd, až po unikátne technológie, ktoré majú chrániť naše súkromie, napríklad v podobe ochrany telefónu prostredníctvom otlačkov prstov. Avšak rok 2015 by mohol priniesť ešte pokrokovejšiu technológiu, ktorá by mohla ochrániť naše súkromie v mobilných zariadeniach oveľa efektívnejšie. Spoločnosť ViewSonic, zverejnila niekoľko minútové video, v ktorom nám ukazuje smerovanie bezpečnostných opatrení v našich mobilných zariadeniach.

Spomínaná spoločnosť už dlhšiu dobu pracuje na identifikácií používateľa prostredníctvom skenovania očnej dúhovky. Dokonca koncom minulého roka ViewSonic mal v pláne predstaviť nové mobilné zariadenie pod označením V55, ktoré by disponovalo touto technológiou, avšak nestalo sa tak. Pevne veríme, že spoločnosť ViewSonic nás bude čoskoro informovať o novom dátume predstavenia tohto zariadenia.

Celý systém by mal fungovať na veľmi jednoduchom princípe, používateľ aby aktivoval telefón, ho bude musieť podržať niekoľko sekúnd v požadovanej polohe, a o ostatné sa postarajú už snímače telefónu. Pozrite si nižšie video, ktoré zachytáva túto unikátnu technológiu.

Informácie priniesol server gizmochina.com

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.