Bratislava má prvenstvo v rýchlosti LTE siete na svete | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Bratislava má prvenstvo v rýchlosti LTE siete na svete

Novinky

Bratislava má prvenstvo v rýchlosti LTE siete na svete

To že LTE technológia napreduje nemusíme nijako špeciálne spomínať. V posledných mesiacoch sa priam roztrhlo vrece s operátormi, ktorý neustále propagujú rozrastajúce sa pokrytie LTE sieťou.

 Včera Telekom demonštroval túto novú technológiu prenosu v LTE sieti. Test prebehol v rámci siete spomínaného operátora, pričom rýchlostný test prebiehal prostredníctvom technológie LTE Carrier Aggregation.

  • LTE CA predstavuje prvú reálne nasadenú LTE-Advanced funkcionalitu
  • Celosvetová novinka v kombinácii 20 + 20 MHz pásma (CA_7C)
  • Spolupráca spoločností Slovak Telekom, Ericsson a Qualcomm

Test prebehol na frekvenčnom spektre 2600 MHz s šírkou kanála 2x20MHz, ktoré Telekom vyhral v aukcii. V rámci tohto testu Telekom dosiahol rýchlosť sťahovania dát až 300 Mb/s čo zatiaľ najväčšia rýchlosť v rámci jedného pásma na svete (konkrétne nastavenie tzv. CA_7C ).

„Vďaka kombinácii množstva vydraženého spektra i bohatým skúsenostiam s LTE sieťou sme sa rozhodli využiť príležitosť a ukázať prvý test svojho druhu s rýchlosťami 300 Mbps v LTE sieti. Slovak Telekom pravidelne testuje novinky v technologickej oblasti, o čom svedčia prvenstvá nasadenia HSPA+ 21 i 42 Mbps alebo naposledy štart LTE v pásme 2600 MHz s rýchlosťami 150/50 Mbps. Verím, že aj test LTE-A s rýchlosťou 300 Mbps je ukážkou ďalšieho rozvoja a možnosti našich technológií,“ uviedol Branimir Maric, CTIO Slovak Telekom.

Marian Bezák, prezident Ericsson Slovakia: „Ericsson je svetovým lídrom vo vývoji a implementácii technológie Carrier Aggregation. Demo na Slovensku je unikátne vďaka použitiu agregácie kanálov v jednom frekvenčnom pásme. Predstavenie Carrier Aggregation potvrdzuje Slovak Telekom ako technologického lídra na slovenskom trhu a v budúcnosti mu umožní poskytnúť ešte lepšiu zákaznícku skúsenosť.“

TIP  Dostupný je nový build 16291 pre Windows 10

Zdroj: tlačová správa telekomu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať




To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.