Bola predstavená nová generácia USB Type - C konektora. Prinesie výrazne vylepšenia, ktoré ocenia mnohí používatelia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bola predstavená nová generácia USB Type – C konektora. Prinesie výrazne vylepšenia, ktoré ocenia mnohí používatelia

Novinky

Bola predstavená nová generácia USB Type – C konektora. Prinesie výrazne vylepšenia, ktoré ocenia mnohí používatelia

Bola predstavená nová generácia USB Type – C konektora. Prinesie výrazne vylepšenia, ktoré ocenia mnohí používatelia

USB Type – C, konektor ktorý prišiel relatívne nedávno a hoci ešte nenašiel cestu do všetkých novo predstavených zariadení za posledné obdobie, tak aj napriek tomu sa jeho vývojári rozhodli priniesť jeho ďalšiu generáciu, ktorá prináša viacero vylepšení.

USB Type – C bude podporovať výrazne rýchlejšiu prenosovú rýchlosť

USB Type – C konektor, okrem toho že prinieslo výrazne rýchlejšie nabíjanie  smartfónov či iných zariadení, tak jednou z ďalších noviniek bola aj prenosová rýchlosť. Posledná generácia USB – C Type 3.1 podporovala prenosovú rýchlosť až 5 Gbit/s, ktorá sa však po novom až zdvojnásobni, teda na 10 Gbit/s. Tento progres bol dosiahnutý vďaka vylepšeniu rozbočovačom.

Zdroj: YT

Ak si však brúsite zuby, že si idete kupovať nové USB Type – C konektory (3.2) tak vás sklameme, totiž aby ste mohli využívať rýchlejšiu prenos dát medzi zariadeniami, ci rýchlejšie nabíjania zariadenia, tak okrem kábla bude musieť podporovať tento štandard aj samotné zariadenia. Spätná kompatibilita však nebude problém, teda nový štandard 3.2 bude podporovať aj tie predošlé.

Zdroj: USB.org, obrázky (YT)

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

3 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.