Bojíte sa, že vás sledujú v práci? Firma vás musí o tom informovať a aj tak nemôže všetko čo sa jej zachce | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bojíte sa, že vás sledujú v práci? Firma vás musí o tom informovať a aj tak nemôže všetko čo sa jej zachce

Novinky

Bojíte sa, že vás sledujú v práci? Firma vás musí o tom informovať a aj tak nemôže všetko čo sa jej zachce

Bojíte sa, že vás sledujú v práci? Firma vás musí o tom informovať a aj tak nemôže všetko čo sa jej zachce

Spory o tom či môžu firmy sledovať svojich zamestnancov alebo nie sa vedú už celkom dlhú dobu. Jeden z najvypuklejších bol spor s rumunským pracovníkom, ktorého prepustili z roboty na základe súkromných správ, ktoré viedol s jeho členmi rodiny. Pričom ich odosielal z pracovného počítača, kde bol prihlásený na svojom e-mailovom účte, do ktoré vošiel jeho zamestnávateľ.

Z jedného z najnovších rozsudkov Európskeho súdu pre ľudské práva vyplýva, že hoci zamestnávateľ môže obmedziť súkromie  zamestnancov na pracovisku ak používajú pracovné identity, ale nemôžu obmedziť ich súkromie na až na nulu. Inými slovami to znamená, že napríklad ak píšete správu svojmu rodinnému príslušníkovi a je to možné vyčítať napríklad z predmetu správy tak sa stále jedná o privátnu správu, ktorá nie je určená pre „oči“ zamestnávateľa.

Stretávate sa aj vy v práci s tým, že vás nejak obmedzuje váš zamestnávateľ?

Zdroj: Sme.sk

 

TIP  Iris skener (očnej dúhovky) sa neosvedčil. Samsung Galaxy Note 9 bude pravdepodobne posledným telefónom s touto technológiou

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.