Posledná aktualizácia prehliadača Opera Beta prichádza s efektívnejším blokovaním reklám a ďalšími vylepšeniami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Posledná aktualizácia prehliadača Opera Beta prichádza s efektívnejším blokovaním reklám a ďalšími vylepšeniami

Novinky

Posledná aktualizácia prehliadača Opera Beta prichádza s efektívnejším blokovaním reklám a ďalšími vylepšeniami

Posledná aktualizácia prehliadača Opera Beta prichádza s efektívnejším blokovaním reklám a ďalšími vylepšeniami

Opera nedávno uvoľnila desktop beta build pre ich internetový prehliadač so schopnosťou blokovania reklám ako aj novým spôsobom vyznačenia a kopírovania viacerých stránok na raz či s novými animáciami pri chybových stránkach.

Blokovanie reklám v Opere 52 je efektívnejšie ako kedykoľvek pretým

Opera v najnovšej aktualizácii (build 52) vylepšila zabudovaný AdBlock algoritmus, ktorý je o 16% efektívnejší než v predošlej verzii prehliadača (build 51). V porovnaní s konkurenčným internetovým prehliadačom Google Chrome 64 výsledky sú ešte lepšie. Opera sa totiž chváli reakčnou rýchlosťou vyššou o 44%.

Vývojári okrem nového algoritmu AdBlock priniesli aj ďalšie vylepšenia. Napríklad schopnosť vybratia viacerých okien súčasne prostredníctvom klávesovej skratky Shift a kliknutím na vybrané karty. Následne po výbere môžete vykonať viacero akcií, napríklad opätovné načítania, duplikovanie, zatváranie, stlmenie alebo ich uloženie do rýchlej voľby.

Ďalšou novinkou, ktorú oceníte je aj možnosť kopírovania (adries) stránok do schránky. Následne ich budete môcť napríklad zdieľať. Funkciu určite oceníte napríklad v prípade kedy budete chcieť poslať viacero stránok svojim priateľom.

Ak by ste chceli vyskúšať najnovšiu verziu prehliadača tak ju stiahnete na zdrojovom odkaze nižšie.

Zdroj: Opera, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.