Bitcoin stále padá a padá. Včera padol pod hranicu 8000 USD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bitcoin stále padá a padá. Včera padol pod hranicu 8000 USD

Novinky

Bitcoin stále padá a padá. Včera padol pod hranicu 8000 USD

Zázračná kyptomena Bitcoin si za posledný rok zaslúžila naozaj veľa “slávy”. Počas jej najlepších časov sa tisíce ľudí zmenili z noci na noc na bohatých milionárov. Bitcoin išiel v decembri naozaj raketovo hore, no na začiatku roka 2018 sa tento trend čiastočne zmenil. Potom, ako spadol za jednu noc takmer o 5000 USD, sa najpoužívanejšia kryptomena nespamätala a neustále klesá, poprípade sa udržiava v okolí 9000 až 10000 USD.

Bitcoin v noci spadol na najnižšiu hodnotu od 24. novembra

V noci z 1. na 2. februára pocítil Bitcoin zase veľký prepad. Jeho hodnota klesla na niekoľko hodín na 7699 USD, no po pár hodinách sa trošku spamätala a jeho hodnota je momentálne “ustálená” na hranici 9000 USD. Historicky najvyššie prepady tejto kryptomeny boli spôsobené hlavne najnovšími štátnymi reguláciami v Číne a Južnej Kórei. Jeho cenu ovplyvnila určite aj obrovská krádež, ktorá sa nedávno uskutočnila v Japonsku, kde páchatelia ukradli viac ako 400 miliónov USD.

Bitcoin v tom nie je sám

Všetky vyššie spomínané udalosti nepoškodili iba najznámejšiemu Bitcoinu. Prepady pocítili aj iné kryptomeny ako Ethereum, Litecoin alebo Ripple. Kryptomena Ripple je na tom zrejme najhoršie. Jeho hodnota spadla v noci až o neuveriteľných 18%, čo niektorým určite urobilo neočakávaný škrt cez rozpočet.

Udalosti vo svete silne ovplyvňujú vývoj kryptomien a investori si sú stále menej a menej istejší. Viaceré štáty už dlhšiu dobu zavedenie špeciálnych daní, poplatkov alebo chcú kryptomeny v niektorých oblastiach úplne zakázať, čo v budúcnosti kryptomenám určite nepomôže.

TIP  Rehabilitačné centrum v Škótsku pomáha závislým na kryptomene

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Pexels.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.