Bitcoin na Steame už nebude podporovaný | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bitcoin na Steame už nebude podporovaný

Novinky

Bitcoin na Steame už nebude podporovaný

Posledné týždne či mesiace sa o Bitcoine píše viac ako inokedy. Môže hlavne za to extrémny nárast hodnoty tejto elektronickej meny pričom jej občasné pády možno niekomu urobia vrásky na čele, ale tie z pravidla trvajú len krátke chvíľky.

Na Steame končí možnosť platby prostredníctvom Bitcoinu

Nuž, nie však každý  verí v Bitcoin menu. Herná platforma Steam oznámila, že Bitcoin už nebude naďalej akceptovať. Dôvodom sú práve extrémne výkyvy hodnoty tejto elektronickej meny, ktoré spôsobujú zvýšené transakčné náklady. Pre ilustráciu, minulý rok keď ste chceli nakúpiť prostredníctvom Bitcoinov nejakú hru tak ste si priplatili zhruba 0,20USD. Dnes dosahuje v ojedinelých prípadoch výšku aj 20USD. Dôvodom je to, že kým prebehne samotná transakcia tak môže prísť k zmene celkovej hodnoty Bitcoinov a možné „straty“ sú hradené potom z týchto poplatkov. Inými slovami pri nakupovaní hier prevedie kupujúci X Bitcoinov za hru a sumu Y na krytie tejto transakcie. Následne Bitcoin je „krytý“ len krátky čas, za ktorý ak neprebehne transakcia tak potom suma Y je využívaná na krytie možných strát ak k ním príde.

Nakupovali ste niekedy na platforme Steam s elektronickou menou Bitcoin?

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie