Najčítanejší Windows 10 portál

Bitcoin na Steame už nebude podporovaný

Zdroj: vlastný

Posledné týždne či mesiace sa o Bitcoine píše viac ako inokedy. Môže hlavne za to extrémny nárast hodnoty tejto elektronickej meny pričom jej občasné pády možno niekomu urobia vrásky na čele, ale tie z pravidla trvajú len krátke chvíľky.

Na Steame končí možnosť platby prostredníctvom Bitcoinu

Nuž, nie však každý  verí v Bitcoin menu. Herná platforma Steam oznámila, že Bitcoin už nebude naďalej akceptovať. Dôvodom sú práve extrémne výkyvy hodnoty tejto elektronickej meny, ktoré spôsobujú zvýšené transakčné náklady. Pre ilustráciu, minulý rok keď ste chceli nakúpiť prostredníctvom Bitcoinov nejakú hru tak ste si priplatili zhruba 0,20USD. Dnes dosahuje v ojedinelých prípadoch výšku aj 20USD. Dôvodom je to, že kým prebehne samotná transakcia tak môže prísť k zmene celkovej hodnoty Bitcoinov a možné „straty“ sú hradené potom z týchto poplatkov. Inými slovami pri nakupovaní hier prevedie kupujúci X Bitcoinov za hru a sumu Y na krytie tejto transakcie. Následne Bitcoin je „krytý“ len krátky čas, za ktorý ak neprebehne transakcia tak potom suma Y je využívaná na krytie možných strát ak k ním príde.

Nakupovali ste niekedy na platforme Steam s elektronickou menou Bitcoin?

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Tesla Model 3 prichádza s pohonom všetkých štyroch kolies a ešte vyšším výkonom
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.