Bitcoin k včerajšiemu dňu zaznamenal ďalší významný míľnik, ktorý ho ovplyvní do budúcna | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bitcoin k včerajšiemu dňu zaznamenal ďalší významný míľnik, ktorý ho ovplyvní do budúcna

Novinky

Bitcoin k včerajšiemu dňu zaznamenal ďalší významný míľnik, ktorý ho ovplyvní do budúcna

Najznámejšia a zároveň jedna z najrozšírenejších kryptomien Bitcoin počas včerajšieho dňa prekročila významný míľnik. Doteraz sa vyťažilo 16,800,000 mincí. Inými slovami v obehu je už 80% mincí.

Predpoklad, že vyťažené budú všetky mince je niekde okolo roku 2140. Celkovo by malo byť tak vyťažených rovných 21 miliónov mincí. Na druhej strane reálne však bude na trhu o niečo menší počet. Totiž mnoho používateľov a vlastníkov Bitcoinu reálne k nemu nemá prístup, napríklad z dôvodu straty prístupu k elektronickej peňaženke. Napríklad niekoľko týždňov obehol svet príbeh Jamesa Howellsa, ktorý vyhodil HDD s 7500 mincami, ktoré mali v tom čase hodnotu 80 miliónov dolárov.  Takýchto príbehov je pritom viac.

Bitcoin je kryptomena, ktorá masívnu popularitu získala v priebehu roka 2017 kedy z hranice zhruba 1000€ sa vyšplhala do výšky okolo 15,000€. Aktuálne cena jednej mince je okolo 11,000€.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Nvidia predstavila novú grafickú kartu GTX 1050 s 3 GB RAM pamäťou

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.