Bill Gates daroval 3.9 miliardy eur v akciách na jeho vlastnú nadáciu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bill Gates daroval 3.9 miliardy eur v akciách na jeho vlastnú nadáciu

Novinky

Bill Gates daroval 3.9 miliardy eur v akciách na jeho vlastnú nadáciu

Bill Gates daroval 3.9 miliardy eur v akciách na jeho vlastnú nadáciu

Bill a Melinda Gates sa spolu s ich neziskovou filantropickou organizáciou rozhodli pomôcť ľudom žiť zdravo a hlavne zlepšiť ich produktívnosť a vedomosti. V Indii pracujú na projektoch pre zlepšenie zdravia občanov a zmenšenie chudoby. Ich organizácia funguje prekvapivo aj v USA, kde podporuje ľudí s menšími finančnými zdrojmi, horšou možnosťou dostať kvalitné vzdelanie.

Podľa správ bezpečnostnej a sprostredkovateľskej komisie, spoluzakladateľ Bill Gates sponzoroval svoju organizáciu 64 miliónmi akcií v hodnote 4.6 miliardy dolárov (3.9 miliárd eur). Jedná sa o najväčšiu transakcia, ktorú Bill Gates spravil za posledných 15 rokov.

Aktuálne podľa portálu “Bloomberg“, Gates daroval dokopy okolo 700 miliónov akcií spoločnosti Microsoft, ktoré by v súčasnosti mali hodnotu okolo 42.5 miliardy eur. Kvôli týmto sponzorským darom vlastní Bill Gates už „iba“ 1.3% celosvetových akcií spoločnosti Microsoft, a tak klesol prvý krát pod 2%. Na prvom mieste ostáva Steve Ballmer, ktorý ako jednotlivec vlastní najväčšie množstvo burzových akcii tohto technologického giganta.

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.