Bill Gates chce postaviť "mesto budúcnosti". V americkom štáte Arizona zakúpil pozemok za $80 miliónov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bill Gates chce postaviť “mesto budúcnosti”. V americkom štáte Arizona zakúpil pozemok za $80 miliónov

Novinky

Bill Gates chce postaviť “mesto budúcnosti”. V americkom štáte Arizona zakúpil pozemok za $80 miliónov

Bill Gates chce postaviť “mesto budúcnosti”. V americkom štáte Arizona zakúpil pozemok za $80 miliónov

Miliardári svoje majetky už zväčša zväčšovať nemusia a tým pádom sa schyľujú ku viac humanitárne zameraným krokom, napríklad prispievanie na charitu, zakladanie rôznych nadácií, komunít, alebo jednoducho napĺňajú svoje sny a snažia sa spraviť svet lepší a realizujú obrovské množstvo projektov, v ktorých stelesňujú celoživotné vízie. Presne takýmto mužom je aj známy Bill Gates. Spoluzakladateľ Microsoftu v blízkej budúcnosti plánuje podobné vízie naplniť. Jeho celoživotnou víziou bolo vybudovanie “mesta budúcnosti”, ktoré by využívalo tie najnovšie a najmodernejšie technológie a celé mesto by bola jedna veľká komunita ľudí.

Belmont má byť domovom pre desaťtisíce ľudí

“Inteligentné mestečko budúcnosti” by sa malo volať Belmont a malo by ponúknuť až 80 000 bytových jednotiek a celé mesto by sa malo rozprestierať na ploche až 100 000 km². Bill Gates už prvý krok vykonal. Pozemok v americkom štáte Arizona, ho vyšiel na 80 miliónov dolárov.

“Belmont vytvorí pokrokovú komunitu s infraštruktúrou, ktorá bude využívať iba tie najmodernejšie a najpokrokovejšie technológie súčasnosti. Celé mesto bude stáť na ultra-rýchlych internetových sieťach, data centrách, na nových výrobných technológiách a modernejších distribučných modeloch. Samozrejme, v meste budú využívané iba autonómne vozidlá a autonómne logistické centrá,” povedali predstavitelia spoločnosti Belmont Properties, jedna z najväčších realitných agentúr v Arizone, ktorá sa na projekte podieľa.

Z celkovej plochy 100 km² bude 15 km² určených pre kancelárie, reklamné a obchodné plochy a na ďalších takmer 2 km² sa budú nachádzať školy pre mladých obyvateľov mesta Belmont, zvyšok by mali zabrať príbytky ľudí a iné budovy. Investícia 80 miliónov dolárov určite nieje konečná, to všetci dobre vieme, no kedy sa reálne začne s potencionálnou výstavbou nevie zrejme nikto. Zaujímavý bude určite aj prístup ku vodným zdrojom, keďže na zobrazenej časti krajiny to vyzerá na celkom pustú polopúšť. Čo si myslíte o takomto nádejnom projekte Vy? Dočkáme sa niekedy “mesta budúcnosti”?

TIP  Steve Ballmer v najnovšom rozhovore chváli prácu Satya Nadellu. Súhlasíte s ním?

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.