Bezdomovci v Nórsku pri žobraní využívajú platby prostredníctvom aplikácie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Bezdomovci v Nórsku pri žobraní využívajú platby prostredníctvom aplikácie

Novinky

Bezdomovci v Nórsku pri žobraní využívajú platby prostredníctvom aplikácie

Určite ste sa s tým stretli. Idete po ulici a vidíte žobráka, ktorý od vás pýta peniaze. Nuž, ale aj napriek tomu, že by ste mu kľudne niekoľko drobných nechali tak vaša peňaženka zíva prázdnosťou. Jednoducho nastupuje doba bezhotovostných platieb.

Riešenie tejto situácie je jednoduché. Teda minimálne v Nórsku kde miestni žobráci začali využívať mobilnú aplikáciu Vipps.

„Už je to nejaký čas som videla prvého žobráka využívajúceho aplikáciu Vipps. Je tu mnoho žobrákov využívajúcich aplikácie,…“ hovorí riaditeľka spoločnosti stojacou za aplikáciou.

Prijímanie platieb prostredníctvom aplikácie v Nórsku vyžaduje osobne ID číslo, nórske telefóne číslo a samozrejme aj bankový účet. Žobranie formou tejto aplikácie je primárne určené pre občanov Nórska .  Čo sa týka žobrákov z iných krajín tak tí môžu používať tieto služby len za podmienky využívania cudzieho účtu. Avšak v tomto prípade sa jedná zneužívanie identity.

Zdroj: thelocal.no, úvodný obrázok: Pixabay.com

 

TIP  Skladací smartfón od Samsungu príde už budúci rok a bude limitovaným zariadením. Poznáme aj jeho približnú cenu!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.