Autentifikácia cez Windows Hello bola obídená fotografiou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Autentifikácia cez Windows Hello bola obídená fotografiou

Novinky

Autentifikácia cez Windows Hello bola obídená fotografiou

Windows Hello je biometrický spôsob autentifikácie používateľa, ktorý nám Microsoft predstavil s príchodom operačného systému Windows 10. Táto služba je dostupná na všetkých zariadeniach s operačným systémom Windows 10, ktoré samozrejme spĺňajú určité hardvérové požiadavky. Microsoft nám tento spôsob autentifikácie predstavil ako jeden z najbezpečnejších a doteraz sa ho nikomu nepodarilo obísť. Na počudovanie, pred pár dňami sa to tímu vedcov podarilo pomocou fotografie majiteľa počítača.

Používatelia verzie Creators a Fall Creators Update nie sú vystavení riziku

Skupina vedcov z SySS GmbH vytvoril špeciálne vytvorenú fotografiu, ktorú následne upravil zvýšením kontrastu a jasu. Fotografiu nakoniec vytlačili na špeciálnej laserovej tlačiarni. S touto fotografiou sa im podarilo obísť celú biometrickú autentifikáciu Windows Hello a tým pádom otvorili brány hackerom. Používatelia najnovších verzií sa ale nemusia ničoho obávať. Verzie Creators Update (verzia 1703) a Fall Creators Update (1709) nie sú vystavené riziku. Najnovšie verzie sú už vybavené špeciálnym systémom, ktorý dokáže odhaliť podobné napodobeniny tváre človeka a nenechá sa nachytať.

Výskumníci tento postup skúšali na zariadeniach Surface Pro 4 a Dell Latitude E7470 a táto metóda fungovala na všetkých verziách, okrem už vyššie spomínaných 1703 a 1709. Samotní výskumníci naliehajú na používateľov, ktorí ich systém ešte neaktualizovali. Radia, aby tak urobili čo najskôr, keďže takto sa vystavujú iba zbytočnému riziku. Zamestnanci Microsoftu už túto chybu zaregistrovali, no doteraz staršie verzie systému Windows 10 neobdržali bezpečnostné aktualizácie, ktoré by tento problém odstránili.

Pokiaľ sa chcete pozrieť bližšie na proces vytvárania fotografie, pozrite si videá nižšie:

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.