Astronauti budú simulovať v Ománskej púšti misiu na Marse | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Astronauti budú simulovať v Ománskej púšti misiu na Marse

Novinky

Astronauti budú simulovať v Ománskej púšti misiu na Marse

Astronauti budú simulovať v Ománskej púšti misiu na Marse

Nehostinné prostredie, ktoré poznáme z viacerých filmov ako sú Moon, Solaris a ďalšie  sa podľa Rakúskeho vesmírneho fóra sídliaceho v Innsburcku podobá púšti Dhofar kde budú simulovať život na Marse.

Zdroj: dailymail.co.uk

Vo februári budúceho roka bude totiž šestica izolovaných kozmonautov bude plniť celkovo 19 experimentov so sústredením na hľadanie stôp po živote. Využívať pritom budú viacero dronov, robotických roverov či nafukovací skleník, aby naplnili cieľ.

Kozmonauti však budú môcť komunikovať so „základňou“, ktorá bude fungovať s 10-minútovým oneskorením signálu, aby sa čo najviac priblížili k realite.

Zdroj: dailymail.co.uk

Celkovo tento test sa bude konať na 311km2 púšte, ktorá patrí medzi najbližšie „napodobeniny“ červenej planéty.

Zdroj: dailymail.co.uk

Podľa Rakúskeho vesmírneho fóra je to 13. analógová musia, ktorá svojou veľkosťou je tá najväčšia.  Gernot Gromer, dúfa, že táto misia pomôže spoločnostiam ako je SpaceX či agentúram typu NASA, aby urýchlili uskutočnenie musia na Mars:

Verím tomu, že prvý človek, ktorý položí nohu na Mars sa už narodil, no možno je ešte len škôlkar. Budeme robiť čo môžeme, aby sme túto cestu umožnili, no už ju neabsolvujeme. Budeme príliš starí.

Julie Blomeart, v spojitosti s týmto výskumom hovorila o metódach hľadania DNA, pričom verí, že ak sa na červenej planéte nachádza DNA, tak ho aj našimi metódami odhalíme.

Ak je na Marse život, a je založený na DNA, mal by pretrvávať dostatočne dlho, aby bol detegovaný našou metódou. Ak však aj nenájdeme žiadnu DNA, možno nájdeme niečo naozaj zvláštne a zaujímavé.

Zdroj: dailymail.co.uk, úvodný obrázok (Pexels.com)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.