ARCore 1.0 od Googlu pracuje už na 100 miliónoch zariadeniach. Ich počet sa tento rok ale rapídne zvýši | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

ARCore 1.0 od Googlu pracuje už na 100 miliónoch zariadeniach. Ich počet sa tento rok ale rapídne zvýši

ANDROID

ARCore 1.0 od Googlu pracuje už na 100 miliónoch zariadeniach. Ich počet sa tento rok ale rapídne zvýši

ARCore 1.0 od Googlu pracuje už na 100 miliónoch zariadeniach. Ich počet sa tento rok ale rapídne zvýši

Spoločnosť Google konečne oficiálne posunula systém rozšírenej reality ARCore z beta testovania a na konferencii MWC 2018 predstavila smartfóny, ktoré tento systém podporujú a v budúcnosti budú podporovať.

Čo to vlastne je?

ARCore 1.0 umožní vývojárom využívať funkciu Google Lens na všetkých telefónnych kamerách. Tým pádom bude môcť každý vytvoriť aplikáciu, vďaka ktorej budú používatelia môcť vkladať objekty do celého sveta iba vďaka fotoaparátu v ich smartfóne a zároveň získajú naozaj vymakanú funkciu Google Lens.

“Vývojári teraz môžu publikovať aplikácie AR do Obchodu Play a je to skvelý čas začať budovať. ARCore pracuje na 100 miliónoch Android smartphonov a na všetkých týchto zariadeniach sú k dispozícii pokročilé funkcie AR, “ povedal Anuj Gosalia zo spoločnosti Google.

Rodina podporovaných smartfónov sa čoskoro rozšíri

Vylepšená technológia ARCore 1.0 už teraz beží na viac ako 100 milónoch smartfónov a toto číslo sa bude v blízkej budúcnosti naozaj rapídne zvyšovať. V tomto momente ju podporujú všetky Pixel smartfóny, Samsung Galaxy S8 a S8+, Note 8, S7 a S7 edge, LG V30 a V30+, Asus Zenfone AR a OnePlus 5. Rodina podporovaných smartfónov sa ale rozrastie ešte tento rok o ďalšie prírastky od spoločnosti Samsung, Huawei, LG, Motorola, ASUS, Xiaomi, HMD, ZTE, Sony a Vivo.

Funkcia ARCore ako aj Google Lens sú momentálne celkom limitované, no spoločnosť Google si počas ich globálneho štartu najala viacero ďalších vývojárskych tímov, aby zvládla vysoký nárast používateľov a aby dokázala čo najlepšie optimalizovať ich služby na nových zariadeniach.

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.