Apple zverejnil podrobnosti skeneru tváre ale úspech ostáva otázny kvôli bezpečnostným prvkom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple zverejnil podrobnosti skeneru tváre ale úspech ostáva otázny kvôli bezpečnostným prvkom

IPhone

Apple

Apple zverejnil podrobnosti skeneru tváre ale úspech ostáva otázny kvôli bezpečnostným prvkom

Apple zverejnil podrobnosti skeneru tváre ale úspech ostáva otázny kvôli bezpečnostným prvkom

Presne 27. septembra vydal Apple podrobnosti systému rozpoznávania tvárí alebo skrátene Face ID. Táto novinka bude dostupná na iPhone X už čoskoro uvádza Apple.

Niekoľko expertov sa vyjadrilo na adresu tohto prvku napríklad Elizabeth Joh, špecialistka na využitie technológií políciou, poukázala na to, že sa táto technológia bude dať ľahko zneužiť. Policajti vám môžu odobrať telefón,  ktorý vám potom strčia pred tvár,  a vedia si ho veľmi ľahko odomknúť a taktiež to bude aj pri zlodejoch.

No Apple sa ohradil, že súkromie užívateľov bude vždy na prvom mieste. Bohužiaľ to myslel smrteľne vážne keď minulý rok odmietol sprístupniť iPhone jedného z teroristov o čo ho požiadala FBI. Zdôraznila aj rozdiel medzi právom na súkromie užívateľov Apple produktov a užívateľov ktorý používajú neplatené aplikácie ako Gmail a Facebook.

Napriek všetkému sa na túto novinku užívatelia tešia. Jediné obavy prichádzajú po otázke: Čo ak si niekto dá 3D masku mojej podobizne alebo si vytlačí fotku a skúsi odomknúť môj telefón? Bohužiaľ sme sa nedočkali žiadnej odpovedi. No ak sa vám táto myšlienka páčiť nebude tak sa nebojte, skener odtlačkov prsta zostane a aj číselné heslo pravdepodobne.

Apple dodal, že do systému zakomponoval niekoľko možností pri ktorých si iPhone vypýta číselné heslo: po reštartovaní zariadenia, ak nebolo používané viac ako 48 hodín, ak nebol passcode použitý po viac ako 156 hodinách, po odstránení príkazu na číselné odomknutie, po piatich neúspešných pokusoch manuálneho odomknutia a nakoniec ak nebolo face ID použité za posledné  štyri hodiny ani raz.

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka

zdroj: futurism.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.