Apple vyhral spor so Samsungom, ktorý mu teraz musí zaplatiť viac ako 500 miliónov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple vyhral spor so Samsungom, ktorý mu teraz musí zaplatiť viac ako 500 miliónov

Apple

ANDROID

Apple vyhral spor so Samsungom, ktorý mu teraz musí zaplatiť viac ako 500 miliónov

Zdalo sa, že sa bude jednať o nekonečný súdny spor, ktorý už ani nebude mať dohru, no stal sa pravý opak. Trvalo to až 7 rokov, čo federálny súd v Kalifornii rozhodol o tom, že spoločnosť Samsung je vinná z porušenia troch patentov patriacich jablčnej spoločnosti Apple. Teraz tak majú inžinieri v Samsungu čo robiť, pretože pokuta je poriadne veľký balík peňazí.

Sedem rokov sa Apple súdil som Samsungom a napriek už dnes známemu verdiktu súdu v San Jose v Kalifornii, súdny proces stále nie je u konca. V tejto chvíli musí Samsung zaplatiť Applu až 539 miliónov dolárov ako náhradu škody, aj keď Apple pôvodne žiadal 1 miliardu amerických dolárov.

Apple ešte nemá nič isté, Samsung sa odvolá

V tomto týždni federálny súd v San Jose zatiaľ rozhodol o náhrade škody za porušenie troch patentov spoločnosti Apple, ktoré Samsung pri svojich smartfónoch porušila. Samsung porušil patent pri zaoblených rohoch telefónu, okraj okolo predného panela zariadenia a zarovnanie mriežky ikon. Vo verdikte sú ešte zahrnuté ďalšie dva patenty, ktoré sa starajú o vôbec samotné fungovanie systému.

Právnik spoločnosti Samsung uviedol, že verdikt nie je založený na dôkazoch, takže môžeme očakávať zo strany kórejského giganta vznesenie námietky a súdny proces bude opäť prebiehať. O tom, že Samsung skopíroval iPhone, sa hovorilo už pri prvej generácii iPhonu a pri Samsungu Galaxy S, ktorý priniesol na prvý pohľad naozaj podobnejší vzhľad. Od tej doby sa medzi týmito spoločnosťami ťahá proces, ktorý by mal dať za pravdu jednej alebo druhej strane.

TIP  Verdikt súdu je jasný! Samsung nemusí poskytovať dlhú softvérovú podporu pre svoje smartfóny. Takýto je dôvod

Zdroj: gsmarena.com ilustračný obrázok: YouTube – Jonathan Morrison

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.