Apple pripravuje cenovo dostupnejší iPhone s 6,1" displejom a podporou dvoch SIM kariet | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple pripravuje cenovo dostupnejší iPhone s 6,1″ displejom a podporou dvoch SIM kariet

iPhone

Apple

Apple pripravuje cenovo dostupnejší iPhone s 6,1″ displejom a podporou dvoch SIM kariet

Už nejaký ten piatok máme možnosť počúvať o to, čo si Apple pre tento rok v rámci svojho mobilného portfólia chystá. Čoraz viac sa však upriamujú informácie na cenovo dostupnejší iPhone, ktorý bude od iPhone X výrazne lacnejší, no pritom vo výkone či veľkosti obrazovky nebude zaostávať.

Zahraničný server priniesol zaujímavé informácie o tvrdeniach renomovaného analytika spoločnosti KGI Securities Ming-Chi Kua, ktorý teraz zmenil svoju predpoveď o novom iPhone. Analytik tvrdí, že Apple tento rok očividne plánuje uvoľniť cenovo dostupnejší iPhone, ktorý by mal stáť len približne 550 amerických dolárov. Táto predpoveď je rozhodne pozitívna, keďže ešte donedávna sa pracovalo s verziou, že cena iPhonu bude štartovať na úrovni približne 700 dolároch.

Nový iPhone ako cenovo najdostupnejší produkt od Apple v histórii?

Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že nový iPhone príde s veľkým 6,1″ displejom a tento model bude pravdepodobne dostupný vo verzii pre jednu alebo dve SIM karty, pričom cena oproti tejto verzii bude odlišná o 100 dolárov. Nový iPhone by mal byť cenovo dostupnejší aj na úkor niektorých zaujímavých funkcií z vyššie vybavených iPhonov, ktoré pravdepodobne sa do lacnejšieho iPhonu nedostanú.

Spolu s novým iPhonom by mala jablčná spoločnosť predstaviť ešte smartfón s 5,8″ a 6,5″ displejom. Kým však cenovo dostupnejší iPhone bude vybavený klasickým LCD displejom, zvyšné varianty by mali do výbavy dostať OLED obrazovku. Všetky tri nové smartfóny ba mala spoločnosť Apple predstaviť pravdepodobne v druhej polovici tohto roka.

TIP  IOTransfer je skvelý software na prenos dát, zálohovanie a synchronizáciu medzi IOS zariadeniami. Vo viacerých smeroch je šikovnejší ako iTunes

Zdroj: Phonearena.com, úvodný obrázok: Youtube Marques Brownlee

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.