Apple sa ospravedlnil za spomaľovanie starších iPhonov. Majiteľom ponúka "výhodnú" výmenu batérie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple sa ospravedlnil za spomaľovanie starších iPhonov. Majiteľom ponúka “výhodnú” výmenu batérie

iphone

Apple

Apple sa ospravedlnil za spomaľovanie starších iPhonov. Majiteľom ponúka “výhodnú” výmenu batérie

Pred viac ako týždňom sa do sveta dostala informácia o tom, že spoločnosť Apple zámerne spomaľuje staršie iPhony s dosluhujúcimi batériami. Najnovšie verzie operačného systému iOS na starších iPhonoch 6 a 6S spôsobovali zníženie frekvencie procesoru, čo samozrejme ovplyvnilo rýchlosť celého smartfónu. Spoločnosť sa prvých pár dní ohradzovala tým, že sa jednalo o nevyhnutné kroky a iba chceli ukrátiť svojich zákazníkov o zbytočné problémy. Ako sa dalo čakať, nie všetci si túto výhovorku zobrali za svoju a na Apple sa zniesla vlna kritiky. Po pár dňoch sa svetový gigant konečne oficiálne ospravedlnil a majiteľom ponúka “výhodnú” výmenu starej batérie.

Vyhlásenie spoločnosti Apple:

“V posledných dňoch sme od našich zákazníkov obdržali obrovské množstvo spätnej väzby o tom, akým spôsobom znižujeme výkonnosť iPhonov so staršími batériami a o tom, ako sme tento proces ozrejmili verejnosti. Uvedomujeme si, že sa niektorí z Vás cítia tak, že sa na Vás Apple jednoducho vykašľal. Ospravedlňujeme sa. Na túto tému viaže niekoľko nedorozumení a preto by sme chceli objasniť niektoré informácie a zmeny, ktoré vykonávame. 

V prvom rade sme nikdy – a nikdy nebudeme – nespravili nič, aby sme úmyselne skrátili životnosť akéhokoľvek produktu spoločnosti Apple. Naším cieľom bolo vždy vytvoriť produkty, ktoré všetci milujú a vytvárať iPhony, ktoré vydržia tak dlho, ako je to len možné.”

“Lukratívna” ponuka pre majiteľov starších iPhonov

Keďže si spoločnosť Apple uvedomuje svoje chyby, prišla aj s čiastočným odškodnením pre majiteľov starších iPhonov s dosluhujúcimi batériami. Majiteľom iPhonov 6 a starších, Apple ponúka výmenu batérie iba za $29, ktorá by mala byť dostupná od januára do decembra 2018. Samozrejme, treba si uvedomiť, že sa jedná iba o USA a zatiaľ nikto ani len netuší, či sa niečoho takého dočkajú aj zákazníci v Európe, nie to nedajbože na Slovensku. Na začiatku roka 2018 by sa mala v operačnom systéme iOS objaviť aj nová funkcia/ aplikácia, vďaka ktorej budú môcť používatelia nazrieť do zdravotného stavu ich batérie a tým pádom sa môžu vyvarovať zbytočným problémom čo najskôr, ako to len bude možné.

TIP  Aj takto môže vyzerať retro týždeň. Kórejský operátor začal predávať staručké smartfóny iPhone 3GS

Zdroj: apple.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.