Apple sa onedlho konečne pripojí ku zvyšku sveta. iPhony v roku 2019 prídu s USB Type-C konektorom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple sa onedlho konečne pripojí ku zvyšku sveta. iPhony v roku 2019 prídu s USB Type-C konektorom

iPhone X

Apple

Apple sa onedlho konečne pripojí ku zvyšku sveta. iPhony v roku 2019 prídu s USB Type-C konektorom

Spoločnosť Apple sa už od svojich začiatkov vyznačovala svojim odstupom od zvyšku sveta. Niekoľko rokov udávala technologické trendy a často prichádzala s riešeniami, ktoré v očiach ostatných nedávali žiadny zmysel. Jednou z takýchto špecialít, sú aj úplne iné konektory Apple zariadení, ktoré sa od zvyšku sveta výrazne odlišujú. Momentálne používanému Lightningu môže čoskoro odzvoniť. Apple sa už aj v prípade iPhonov naklonil na stranu používaného USB Type-C konektoru a iPhony ním vybaví už v roku 2019.

Lepšie teraz ako nikdy

Pre fanúšikov Androidu môže byť táto “novinka” posmešná, no pre fanúšikov Applu sú tieto správy čiastočnou spásou. Lightning káble od Applu sú zväčša nekvalitné a sú význačné svojou krátkou živostnosťou a zároveň sú oproti USB Type-C výrazne pomalšie. Práve tento aspekt bude pre budúcich majiteľov iPhonov kľúčový. USB Type-C konektor výrazne zvýši prenosovú rýchlosť dát pomocou kábla medzi ostatnými zariadeniami. USB Type-C sa pýši prenosovou rýchlosťou až 10Gb/s, pričom zastaraný Lightning iba necelých 480Mbps, čím je na úrovni starého USB 2.0. USB Type-C možno prinesie aj vylepšenie technológie rýchleho nabíjania na iPhonoch, pretože dokáže zvládnuť až 100 W napájanie. Avšak najväčšou výhodou bude zrejme používanie štandardizovaného káblu, vďaka čomu budete môcť použiť nabíjačku od ktoréhokoľvek smartfónu s Androidom.

Apple chcel USB Type-C implementovať už tento rok, no návrh prišiel neskoro

Podľa dostupných zdrojov, zvažovala spoločnosť Apple implementovanie nového konektora už na tohtoročných iPhonoch, ktoré nám predstaví v septembri Bohužiaľ, v čase podania tohto návrh už bolo príliš neskoro. Nové iPhony boli už v procese vývoja a na USB Type-C by jednoducho nenašli dostatočný priestor a na jeho implementáciu nemali dostatok času.

TIP  Apple to Microsoftu poriadne natrel! Nový systém prináša veľmi zaujímavé funkcie, ktoré užívatelia Windows 10 budú chcieť taktiež!

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (YouTube)

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.