Apple sa chystá údajne kúpiť populárny Shazam. Cena dosahuje astronomickú výšku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple sa chystá údajne kúpiť populárny Shazam. Cena dosahuje astronomickú výšku

Novinky

Apple sa chystá údajne kúpiť populárny Shazam. Cena dosahuje astronomickú výšku

TechCrunch prišiel s informáciami, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť Apple sa chystá ohlásiť jednu z najväčších akvizícii svojho druhu. Shazam, populárna služba na rozpoznávanie audio klipov by čoskoro mohla patriť pod krídla kalifornskej spoločnosti.

Pre Apple akvizícia Shazamu by znamenala získanie technológie určenej na rozpoznávanie zvukových klipov ako aj možnosť „získania“ peňazí, ktoré Apple platí v rámci komisií za poslanie používateľov z rozhrania aplikácie do iTunes. Spoločnosť Shazam pritom nie je žiadnym malým hráčom. Dokazujú to čísla a jeho 10% podiel na trhu v oblasti predaja digitálneho obsahu.

Apple touto akvizíciou by získalo viac ako 1 milión kliknutí denne. Zároveň by hrala prvú „ligu“ po boku služieb ako Spotify a Google Play Music. Nehovor viac o tom, že Shazam začiatku tohto roka sa pustil aj do oblasti virtuálnej reality. V každom prípade ani tento „špás“ nie je zadarmo. V kuloároch sa hovorí o investícii vo výške 400 miliónov USD.

Zdroj: The Verge, úvodný obrázok: Youtube

TIP  Asus predstavil nadupaný smartfón Zenfone Max Pro M1 s vysokým výkonom a veľkou 5000 mAh batériou

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.