Apple predstavil nový 9,7" iPad (2018) s doposiaľ najnižšou cenou v histórii | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple predstavil nový 9,7″ iPad (2018) s doposiaľ najnižšou cenou v histórii

Apple

Apple predstavil nový 9,7″ iPad (2018) s doposiaľ najnižšou cenou v histórii

Apple predstavil nový 9,7″ iPad (2018) s doposiaľ najnižšou cenou v histórii

Spoločnosť Apple predstavila ďalšiu generáciu obľúbeného tabletu iPad, ktorý je ešte cenovo dostupnejší a od predošlej generácie ponúka vysoký nárast výkonu a podporu dotykového pera Apple Pencil. Nový 9,7″ iPad (2018) Apple prezentuje ako skvelý nástroj pre študentov, keďže je rýchly, jednoducho sa s ním manipuluje a užívatelia dokážu s iPadom robiť množstvo práce.

iPad (2018)

Produktová fotografia

Nová generácia 9,7″ iPad (2018) prináša ako najväčšiu novinku kompatibilitu ceruzky Apple Pencil, s ktorou dokáže užívateľ svoj iPad využívať oveľa zaujímavejšie. Nový iPad ponúka úplne rovnaký dizajn či rozmery ako predošlá generácia 9,7″ iPadu. Apple tak z tohto modelu vytvoril model, ktorý bude mať za úlohu byť pre užívateľov čo najdostupnejší. Samotný displej ponúka 9,7″ veľkosť a stále vysoké rozlíšenie 1536 na 2048 pixelov.

Pod kapotou nového iPadu nájdeme výkonný čip Apple A10 Fusion. Ten prináša oproti predošlej generácií nárast výkonu procesora až o 40 % a až o 50 % výkonnejší grafický čip. Nový iPad tak beží na procesore ako iPhone 7. Možno je škoda, že sa Apple nerozhodol implementovať novšie čipy Apple A11 Bionic, ktoré nájdeme v minuloročnom iPhone 8 či iPhone X.

iPad (2018)

Produktová fotografia

Nový 9,7″ iPad (2018) ponúka vysoký výkon v rovnakom tele ako predošlá generácia

Zvyšná časť hardvéru ostala na novom iPade nezmenená. Na zadnej strane tak nájdeme 8 Mpx fotoaparát so svietivosť f/2.4 a predný fotoaparát s rozlíšením 1,2 Mpx, ktorý hravo postačí na selfies či Facetime hovory. Pozitívnou informáciou je aj naďalej prítomnosť kovového tela, váhy 470 gramov a dostupnosť tabletu v 32 a 128 GB verzii, pričom bude na trhu dostupná verzia aj so slotom pre SIM kartu.

TIP  Stiahni si prémiovú hru Odysseus Kosmos v limitovanej ponuke úplne zadarmo
iPad (2018)

Produktová fotografia

Nový 9,7″ iPad je tak orezaná verzia väčšieho a lepšie vybaveného iPadu Pro, ktorý ponúka ešte väčší a kvalitnejší displej a hlavne výrazne vyšší výkon. Apple sa však s novým modelom sústredil na užívateľov, ktorí za tablet nechcú dávať príliš vysokú sumu. Preto novinka štartujena cene 349 € za základnú 32 GB variantu bez LTE modulu. Novinka sa dostane u nás do predaja už v najbližších týždňoch.

Zdroj: Gsmarena

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.