Apple pracuje na vlastnej ultrazvukovej čítačke odtlačkov prstov, ktorá by mohla byť umiestnená aj v displeji | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple pracuje na vlastnej ultrazvukovej čítačke odtlačkov prstov, ktorá by mohla byť umiestnená aj v displeji

Apple

Apple pracuje na vlastnej ultrazvukovej čítačke odtlačkov prstov, ktorá by mohla byť umiestnená aj v displeji

Spoločnosť Apple minulý rok predstavila svoju novú, revolučnú technológiu FaceID, ktorá sa na prvý pohľad zdá nevyužiteľná a zbytočná. Časom si ale našla svoje využitie a mnoho používateľov si ju doslova pochvaľovalo, no taktiež sa našli aj tisícky odporcov, ktorí by na zariadení ako iPhone X, radšej uvítali klasickú čítačku odtlačkov prstov. Pripomienky niektorých používateľov si nakusnuté jablko zrejme zobralo k srdcu, pretože najnovšie odhalené informácie napovedajú, že spoločnosť pracuje na svojej vlastnej ultrazvukovej čítačke odtlačkov prstov, ktorá by mohla byť zabudovaná priamo v displeji a tým pádom by mohla byť použitá aj pri ďalšej generácií iPhonu X.

Apple volí radšej drahšiu, no kvalitnejšiu variantu

Informácie boli ako prvé zverejnené na kórejskom portáli Chosun. Podľa ich informácií hľadá spoločnosť Apple riešenie, ako implementovať čítačku odtlačkov prstov priamo do displeja zariadenia. Z dlhoročných pozorovaní nám je všetkým jasné, že Apple nesiahne po umiestnení čítačky na zadnú stranu zariadenia a radšej sa popasuje s náročnejším riešením. A prečo práve využitie ultrazvukovej čítačky? Momentálne sa využívajú dva hlavné typy čítačiek odtlačkov prstov. Lacnejšou, no horšou a menej bezpečnou verziou je optická čítačka, ktorú využívajú spoločnosti ako Vivo, Huawei alebo Xiaomi. Na druhú stranu, ultrazvukovú čítačku už zopár rokov vyvíja spoločnosť Qualcomm, no dlhšiu dobu sa povráva aj o Samsungu a od dnešného dňa aj o spoločnosti Apple.

TIP  IOTransfer je skvelý software na prenos dát, zálohovanie a synchronizáciu medzi IOS zariadeniami. Vo viacerých smeroch je šikovnejší ako iTunes

Tak skoro sa takejto čítačky nedočkáme

Momentálne nie je známe, v akom zariadení bude technológia od Applu použitá, no zrejme sa jej nedočkáme skôr ako koncom tohto roka, poprípade až budúci rok. Najväčší konkurent Applu, Samsung, príde s takýmto typom čítačky zrejme až so zariadením Galaxy S10, ktoré sa na trh dostane najskôr v marci 2019.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by ťa zaujímať



Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať



To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.