Apple nečakane odmietol aplikáciu Steam Link. Čaká nás nová kauza? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple nečakane odmietol aplikáciu Steam Link. Čaká nás nová kauza?

steam link aplikacia_uvodny obrazok

Apple

Apple nečakane odmietol aplikáciu Steam Link. Čaká nás nová kauza?

Spoločnosť Valve, ktorá stojí za dnes fenomenálnou a veľmi obľúbenou službou Steam, začiatkom tohto mesiaca oznámila, že prinesie možnosť hrania PC a Mac hier aj na smartfónoch či tabletoch, a to za pomoci aplikácie Steam Link. Tá bola už pred pár dňami vypustená pre systém Android a vývojári aplikácie sľúbili, že sa čoskoro dostaví aj na platformu iOS.

Žiaľ, aplikácia Steam Link bola spoločnosťou Apple veľmi nečakane odmietnutá. Americká spoločnosť najprv aplikácia schválila, no neskôr došlo k jej zamietnutiu. Aj napriek tomu, že sa tím spoločnosti Valve odvolal a jablčnej spoločnosti vysvetlil, prečo má byť táto aplikácia schválená, Apple ju aj tak odmietol akceptovať.

Valve smúti, používatelia Steamu sú sklamaní a Apple má žolíka

Zahraničný server upozorňuje, že aplikácia Steam Link bola schválená ešte v pondelok 7. mája, pričom vo štvrtok 9. mája už bola zamietnutá. Jablčnej spoločnosti sa údajne nepáči systém, akým táto aplikácia funguje. Valve sa Applu rozhodlo situáciu vysvetliť a zároveň jablčnej spoločnosti dodalo informácie o tom, že Steam Link funguje ako vzdialená pracovná plocha prostredníctvom internetového pripojenia.

Aplikácia Steam Link umožňuje užívateľom streamovať svoje hry z ich knižnice do mobilného zariadenia. Teraz však spoločnosť Valve musí čakať na ďalšiu odozvu, pretože to určite nie je dobrou správou pre hráčov a zároveň používateľov iOS platformy, že sa jablčná spoločnosť uchýlila k takémuto rozhodnutiu. Môžeme očakávať, že sa budú chcieť ešte obe strany dohodnúť a aplikácia môže byť dostupná o pár týždňov či mesiacov (ak dôjde k dohode).

TIP  Apple šokuje! Malý a lacný iPhone SE 2 vraj nebude!

Zdroj: phonearena.com ilustračný obrázok: vlastný

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.