Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Apple

Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Zdá sa, že spoločnosť Apple si ani v týchto dňoch nevydýchne. Izraelská spoločnosť Corephotonics totiž na jablčnú spoločnosť podáva žalobu pre údajné porušenie patentov. Tento prípad bol prvýkrát verejnosti dostupný ešte v novembri minulého roka, kedy izraelská spoločnosť prezradila, že Apple porušil jej patent pri systéme zadného dualného fotoaparátu pri iPhone 7 Plus. Dnes, viac ako pol roka od začiatku problému a príchodu prvého sporu, Apple čelí od izraelskej spoločnosti ďalšej žalobe pre porušovanie patentov u zadnej kamery pri iPhone X a iPhone 8 Plus.

Izraelská spoločnosť Corephotonics tvrdí, že sa s predstaviteľmi spoločnosti Apple stretla, aby diskutovala o svojej technológii. Apple údajne odmietol uzatvoriť dohodu a namiesto toho opísanú technológiu na stretnutí použil bez toho, aby nedošlo k nijakým licenčným dohadom.

Apple čelí veľkej žalobe! Môže znamenať zákaz predaja iPhonov?

Nový súdny proces, ktorý tvrdí, že Apple porušil patent izraelskej spoločnosti rovno pri troch produktoch je pomerne mätúci. Samotný patent bol totiž izraelskou spoločnosťou podaný len v januári tohto roku. Je teda zaujímavou otázkou, či Apple skutočne porušil patent, ktorý bol podaný podstatne neskôr, než sa dostal iPhone vôbec do predaja.

Samotný spor medzi spoločnosťou Apple a izraelskou spoločnosťou Corephotonics budeme sledovať. Pre izraelskú spoločnosť bude veľmi dôležité preukázať, že Apple by nedokázal vyvinúť rovnakú technológiu bez toho, než by o nej obe spoločnosti na stretnutí nekomunikovali.

TIP  iPhony ani v tomto roku nedostanú OLED displej! Apple urobil razantný škrt kvôli slabým predajom iPhonov

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok: Youtube (Marques Brownlee)

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.