Apple čelí veľkej patentovej žalobe pre ukradnutie senzora srdcovej frekvencie na hodinkách Apple Watch! Hrozí zastavenie predaja hodiniek? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Apple čelí veľkej patentovej žalobe pre ukradnutie senzora srdcovej frekvencie na hodinkách Apple Watch! Hrozí zastavenie predaja hodiniek?

Apple Watch

Apple

Apple čelí veľkej patentovej žalobe pre ukradnutie senzora srdcovej frekvencie na hodinkách Apple Watch! Hrozí zastavenie predaja hodiniek?

Apple čelí veľkej patentovej žalobe pre ukradnutie senzora srdcovej frekvencie na hodinkách Apple Watch! Hrozí zastavenie predaja hodiniek?

Hodinky Apple Watch boli medzi jednými z prvých smart hodiniek, ktoré prišli so senzorom srdcovej frekvencie. Teraz sa ale zdá, že Apple s týmto nápadom neprišiel sám a údajne senzor postavil na cudzej technológii. So žalobou proti Apple prichádza spoločnosť Omni MedSci , ktorá vyvíja rôzne technológie a stojí aj za zrodom dôležitých súčastí tohto senzora.

Spoločnosť Omni MedSci tvrdí, že hodinky Apple Watch sú vybavené technológiou, ktorá porušuještyri patenty. V podstate sa celá problematika týka senzora srdcovej frekvencie a v podstate spôsobu, akým tento senzor funguje a získava dáta. Zakladateľ spoločnosti Omni MedSci dokonca prezradil, že sa stretol s návrhárom hardvéru a dokonca aj vizeprezidentom produktového marketingu od Apple, aby diskutovali o tom, čo sa bude diať s ich patentom.

Hodinky Apple Watch údajne používajú technológiu bez povolenia jej tvorcov

Mohammed N. Islam tvrdí, že keď s Applom začal riešiť tému patentov, inžinieri z Apple náhle zrušili akýkoľvek kontakt a komunikáciu, ktorú predtým spoločnosť Omni MedSci s jablčnou spoločnosťou viedla. Je zaujímavé, že majiteľ vo svojom oznámení uviedol, že sa prvýkrát stretol so spoločnosťou Apple už v roku 2014. Jablčná spoločnosť mohla mať pritom už v tej dobe túto technológiu k dispozícii, no a čo je zaujímavé, o senzor srdcovej technológie sa už s Applom súdil Huawei, Nokia či spoločnosť Verizon.

Celý prípad ohľadom údajného ukradnutia technológie merania srdcovej frekvencie na hodinkách Apple Watch budeme sledovať a o ďalších informáciách vás budeme informovať. Už teraz je však jasné, že sa bude jednať o opäť jeden z tých dlhších súdnych sporov, ktorý sa môže kľudne ťahať aj pár mesiacov až rokov.

TIP  Kopíruje či nekopíruje? LG tvrdí, že dizajn iPhone X smartfónu nekopíruje. Týmito argumentmi nás chce presvedčiť!

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázok YouTube: DetroitBORG

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.