Je používanie aplikácií bez inštalácie ďalekou budúcnosťou?
Connect with us

Je používanie aplikácií bez inštalácie ďalekou budúcnosťou? Google verí, že nie

Novinky

Je používanie aplikácií bez inštalácie ďalekou budúcnosťou? Google verí, že nie

Rozmachom vysoko-rýchlostného internetu a cloudových riešení, technologické giganty prichádzajú stále s novými a novými vylepšeniami, ktoré majú priniesť pohodlnejšie používanie moderných technológií pre koncových používateľov. Príkladom môže byť napríklad akvizícia spoločnosti Agawi Googlom, ktorá mimochodom prebehla ešte minulý rok, avšak informácie o tom sa dostali do sveta len pár dní dozadu prostredníctvom internetového portálu Theinformation.com.

Agawi je názov startupu, vďaka ktorému by sa mohli preniesť viaceré úlohy, ktoré dnes vykonávajú naše mobilné telefóny na tretiu stranu. Tento presun, podľa portálu Theinformation.com, si môžete predstaviť ako streamovanie filmov či seriálov, ktoré hoci pozeráme na rôznych internetových stránkach, ale v realite sa nachádzajú nahraté na inom mieste (napr. na serveroch Youtube.com).

Agawi_Stream

Web Theinformation ďalej uvádza

“Google je zaujatý v dlhodobej snahe erodovať hlavnú úlohu stiahnutých aplikácií s nádejou získania stratenej pozície v mobilnom svete. Vlani na jeseň zrealizoval akvizíciu startupu, ktorého technológia sprístupní ľuďom ‘stream’ aplikácií do telefónu bez nutnosti sťahovania,..

TIP  Panasonic sa zbláznil? Predstavil smartfón za 1600 dolárov. Ten ponúka dokonca aj skener čiarových kódov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.