Aplikácia Fotografie pre Windows 10 dostáva veľkú aktualizáciu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Aplikácia Fotografie pre Windows 10 dostáva veľkú aktualizáciu

Novinky

Aplikácia Fotografie pre Windows 10 dostáva veľkú aktualizáciu

Aplikácia Fotografie pre Windows 10 dostáva veľkú aktualizáciu

Microsoft pred pár dňami vypustil ďalšiu parádnu aktualizáciu pre aplikáciu Fotografie. Prináša množstvo nových funkcii a príjemných vylepšení. Aktualizácia aplikácie Fotografie pre Windows 10 je dostupná už teraz.

Prvé vylepšenie prichádza hneď po spustení aplikácie. Rozmiestnenie fotografií a obrázkov v okne Kolekcie je oveľa prehľadnejšie, keďže si môžete jednoducho vybrať z troch rozmiestnení dlaždíc s náhľadmi obrázkov.

Zdroj: vlastný

Ďalšou novinkou je možnosť približovať a vzďaľovať obrázky pomocou kolečka na myši. Novú možnosť môžete aktivovať priamo v Nastaveniach aplikácie Fotografie. Síce sa jedná o úplne banálne vylepšenie, no táto možnosť sa doteraz v aplikácii nenachádzala. Približovanie obrázkov pomocou lupy je niekedy naozaj otravné a túto zmenu uvíta asi každý.

Do aplikácie konečne zavítala možnosť jednoducho editovať a strihať videá. Samozrejme, nečakajte zázraky, no na jednoduché odstrihnutie videa úplne postačuje. Spolu s editovaním prišla aj možnosť písať a kresliť priamo do videa pomocou Windows Ink.

Zdroj: vlastný

Vylepšené je aj editovanie fotografií a obrázkov. Editovanie dostáva trošku odlišné ale prehľadnejšie rozhranie. Taktiež boli pridané aj nové filtre a niektoré editovacie prvky vyzerajú viac “profesionálne”. Samozrejmosťou je odstránenie a opravenie veľkého množstva bugov a rozličných chýb, ktoré sa v aplikácii nachádzali.

Aktualizácia je zatiaľ dostupná pre “klasických” používateľov (Production ring). Insideri a používatelia operačného systému Windows 10 Mobile si na túto aktualizáciu budú musieť ešte chvíľu počkať.

Zdroj: windowslatest.com

TIP  WhatsApp zavádza v krajinách Európskej únie vekové obmedzenie. Používať ho budú môcť iba ľudia starší ako 16 rokov
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.