„Anjelský oheň“ je údajne software podstrčený od CIA, ktorý nájdeme vo Windowse. Alebo HOAX, ktorý sa šíri internetom? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

„Anjelský oheň“ je údajne software podstrčený od CIA, ktorý nájdeme vo Windowse. Alebo HOAX, ktorý sa šíri internetom?

Novinky

„Anjelský oheň“ je údajne software podstrčený od CIA, ktorý nájdeme vo Windowse. Alebo HOAX, ktorý sa šíri internetom?

„Anjelský oheň“ je údajne software podstrčený od CIA, ktorý nájdeme vo Windowse. Alebo HOAX, ktorý sa šíri internetom?

Máte doma zariadenie s Windowsom? Asi áno, tak ako každá domácnosť na Slovensku či v inej krajine (okrem tých rozvojových teda).

Zahraničný server RT.com prišiel so zaujímavými informáciami pričom sa údajne odvoláva na servery WikiLeaks, ktoré odhaľujú údajne nekalú činnosť CIA v podobe implementovaného softwaru „Anjelský oheň“, ktorý údajne vytvára tajné knihovne. Či sa jedná len o ďalší hoax necháme na vás, ale my máme v tom jasno.

Server RT.com píše, že tento software („AngelFire“) obsahuje päť prvkov. Údajne sa  skladá z – “Solartime”, “Wolfcreek”, “Keystone”, “Bad fucking” (BadMFS) a “Windows Transient Filesystem “(Windows Transitory File System).

Na stránkach RT.com sa Ďalej môžete dočítať, že tento software  upravuje sekcie bootovacích sektorov zariadení s Windows XP a Windows 7. Dokáže pritom vytvárať rôzne knihovne, napríklad s ovládačmi, či s podstrčeným softwarom, ktorý dokáže „Anjelský oheň“ aktivovať.

Server RT.com ďalej píše, že  CIA tento software využíva následne na hackovanie zariadení. CIA údajne tieto informácie nepopiera, ale ani nevyvracia.

PS: ako už po prečítaní článku tušíte, na 99% sa jedná o ďalšie HOAX informácie, ktoré majú u používateľov vyvolať negatívne emócie. V každom prípade, podľa nás sa jedná o správy, ktoré nie sú založené na pravde. Posúdenie však necháme na vás.

Zdroj: wikileaks.com, RT.com, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Microsoft mal s aplikáciou Groove Music naozaj veľké plány. Prečo ju nakoniec opustil?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.