Anglické školy zakazujú chytré hodinky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Anglické školy zakazujú chytré hodinky

TECH

Anglické školy zakazujú chytré hodinky

Spomínate si na školské časy, keď sa blížil test a Vy ste sa jednoducho nestihli naučiť lebo ste mali niečo „dôležitejšie“ na práci? Riešením potom boli popísané lavice, papieriky, či poniektorí si vyrábali dokonca malé „knižočky“ v rozmeroch dlane, kde mali takmer celé učivo. Dnešní študenti keby videli ako sa podvádzalo niekoľko rokov dozadu tak by sa asi len pousmiali nad tým.

Doba ide jednoducho dopredu či sa nám to páči alebo nie. Dnes už viac menej miznú „klasické“ ťaháky zo škôl, ale na druhej strane sa objavujú „novodobé“, o ktorých sa starším ročníkom mohlo len snívať napríklad v podobe chytrých hodiniek, na čo dnes reagujú školy v Anglicku.

Univerzita London’s City vo svojom oficiálnom vyjadrení hovorí: „V minulom roku sme nastolili otázku ako odlíšiť chytré hodinky od klasických vo veľkých škúškových miestnostiach s viac ako 100 študentmi, to sa jednoducho nedá. Počas jesenného semestra sme vykonali výskum a zistili sme, že mnohé vysoké školy zvádzajú politiku zákazu hodiniek.“

S rozmachom chytrých hodiniek sa totiž zvyšovalo aj percento študentov, ktorí podvádzali pri skúškach, na čo reagovala zákazom používania (resp. nosenia) hodiniek počas testov, kedy ich jednoducho musia odložiť do školských ľavíc.

Použili ste aj Vy už hodinky týmto spôsobom?

Zdroj: Neowin.net

TIP  Microsoft prináša pre Android a iOS používateľov offline slovník s podporou umelej inteligencie (AI)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.