Andromeda bude novým operačným systémom pre smartfóny. Na svedomí ho bude mať Microsoft | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Andromeda bude novým operačným systémom pre smartfóny. Na svedomí ho bude mať Microsoft

Novinky

Andromeda bude novým operačným systémom pre smartfóny. Na svedomí ho bude mať Microsoft

Andromeda bude novým operačným systémom pre smartfóny. Na svedomí ho bude mať Microsoft

Mobilná stratégia Microsoftu je pre mnohých veľkou neznámou. Od Windows Phone 7, kedy Microsoft dominoval na trhu so smartfónmi prešlo už veľa času. Neskôr, Windows Phone 8.1 ešte nejak sa držal v boji o popredné priečky, ale s príchodom Windows 10 Mobile to išlo dolu vodou, a to hlavne z dôvodu nedoladeného systému, ktorý sa dostal predčasne na trh a jeho obmedzenej dostupnosti pre smartfóny. Nehovoriac o tom, že problémom bol aj nedostatok smartfónov na trhu.

Microsoft to však podľa všetkého s mobilnou platformou nechce zabaliť. Už dávnejšie sa hovorilo o projekte Andromeda, avšak dlho potom bolo veľké ticho. Teda až doteraz. Najnovšie informácie hovoria o tom, že projekt Andromeda bude postavený na modulárnosti. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako šialený nápad, ale pri pohľade hlbšie treba úprimne povedať, že ak sa to Microsoftu podarí implementovať do praxe, tak tento koncept bude jednoducho revolučný.

Projekt Andromeda totiž pokryje celú škálu mobilných zariadení, od smartfónov cez tablety až po múdre hodinky či iné zariadenia. Andromeda OS bude totiž operačný systém, z ktorého pre jednotlivé typy zariadení budete odkusovať jeho „časti“, ktoré sa vám hodia. Inými slovami budete vyskladávať moduly pre jednotlivé typy zariadení. Výsledkom teda bude, že napríklad na chytrých hodinkách nájdete XY funkcií, ktoré napríklad môžu chýbať na smartfóne a naopak.

TIP  Hacker nainštaloval 4 systémy Windows na jeden smartfón. Takto to dopadlo, keď mobil zapol

Čo hovoríte na koncept operačného systému, z ktorého budete môcť vyberať jednotlivé funkcionality pre vybrané zariadenia?

Zdroj: WindowsLatest.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

3 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.