Androidu rastie, Windows Phonu klesá | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Androidu rastie, Windows Phonu klesá

Novinky

Androidu rastie, Windows Phonu klesá

Dnes si predstavíme dve správy, ktoré vyšli z spoločnosti Net Applications a Strategy Analytics, ktoré hovoria o používaní operačných systémov a samotných podieloch na trhoch.

Najnovšia správa z dielne Net Appliccations poukazuje na to, že najrozšírenejším operačným systémom je vo svete je Android, čo sa nedá pokladať za niečo „nové“. Avšak zvláštnosťou tejto správy je, že pri pohľade na štatistiky Windows Phone je až 5. najpoužívanejším systémom na svete! Prvým je Android, ktorý predbehol IOS, nasledujú klasické „hlúpe“ telefóny s systémom Java, potom symbian od Nokie a až 5. je Windows Phone od Microsoftu.

android-ios-vyuzivanost

Podľa prieskumu Strategy Analytics sa za posledný polrok predalo viac ako 300 miliónov smartphonov, pričom prvú priečku obsadil opäť Android, ktorý mal neuveriteľný náskok pre IOSom viac ako 70%, tretím najpredávanejším zariadením boli telefóny s Windows Phone, nasledujú zariadenia s operačným systémom od Blackberry a ostatné telefóny.

Android 80,2 % – 84,6 %
Apple iOS 13,4 % – 11,9 %
Microsoft 3,8 % – 2,7 %
Blackberry 2,4 % – 0,6 %
Ostatné zariadenia.

Čakali ste iné výsledky, alebo dal sa predpovedať takýto vývoj? Prečo si myslíte, že celosvetový podiel Windows Phonu klesá?

Zdroj: technobuffalo.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie