Android OREO 8.1 prinesie skvelú funkciu, ktorá vám povie čo dá zabrať vašej batérii | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Android OREO 8.1 prinesie skvelú funkciu, ktorá vám povie čo dá zabrať vašej batérii

ANDROID

Android OREO 8.1 prinesie skvelú funkciu, ktorá vám povie čo dá zabrať vašej batérii

Android OREO 8.1 prinesie skvelú funkciu, ktorá vám povie čo dá zabrať vašej batérii

V preview verzii operačného systému Android OREO 8.1 sa objavila skutočne šikovná funkcionalita, ktorú pravdepodobne poznajú viacerí používatelia Windows Phone zariadení – odhalenie aplikácií, ktoré nadmerne dávajú zabrať batérii. Doteraz táto funkcia bola dostupná len prostredníctvom tretích strán.

Wakelock detector

Wakelock detecor, tak sa volá funkcia ktorá identifikuje aplikácie brániace prechodu zariadenia do hlbokého spánku. Inými slovami, poslúži na odhalenie aplikácií, ktoré nadmerne čerpajú „šťavu“.

Zdroj: AndroidPolice

To však nie je všetko čo táto novinka prinesie, mala informovať používateľov aj o dôvode, ktorý vyčerpáva batériu najviac. Napríklad, niektoré aplikácie bežiace na pozadí využívajú viacero jednotlivých funkcionalít ako sú notifikácie, GPS, obnovovanie dát a podobne. Wakeloch detector vám však prezradí, že napríklad GPS je najväčším žrútom energie, keďže nedovolí aplikácii prejsť do režimu spánku.

Funkcia je momentálne dostupná v preview verzii Android OREO 8.1, avšak veríme že sa čoskoro dostane aj do komerčnej verzii systému.

Zdroj: AndroidPolice, obrázok: Pexels.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Exkluzívne len s nami

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.