Android beží na dvoch miliardách zariadení na svete
Connect with us

Android beží na dvoch miliardách zariadení na svete

Novinky

Android beží na dvoch miliardách zariadení na svete

Spoločnosť Google, ktorá má na svojom konte produkty ako Mapy, YouTube, Gmail, Drive, Android a iné v súčasnej dobe žne celosvetový úspech. Generálny riaditeľ spoločnosti Google na udalosti Google I/O Sundar Pichai oznámil, že sedem z hlavných produktových platforiem spoločnosti má každý mesiac viac ako miliardu aktívnych používateľov.

Najlepšie z toho vyšiel Android, ktorého štatistiky ukazujú, že má od tohto týždňa viac ako dve miliardy aktívnych zariadení.

Zameranie sa na umelú inteligenciu

“Je výsadou slúžiť používateľom o takomto počte,” povedal Pichai.

Úspech Androidu pripisuje rýchlemu rastu mobilných zariadení a smartfónov. Pre Google to znamená viac než len veľa používateľov nakupujúcich si ich médiá a ekosystém aplikácií. Práve naopak, pomáha to spoločnosti presunúť sa od svojho súčasného mobilného prístupu k prístupu “AI-first” ďalšej generácie, ktorú sa spoločnosť dnes snaží tlačiť čoraz viac dopredu. Google plánuje zaviesť Asistenta do všetkého a dáta od miliardy užívateľov mu pomôžu vybudovať platformu ešte rýchlejšie.

Google má už teraz na svojom konte produkty s využitím umelej inteligencie, ktoré jednoducho predčia produkty akejkoľvek inej firmy, z čoho si môžu zobrať dobrý príklad. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, no už teraz môžeme povedať, že to bude zaujímavé.

Zdroj: engadget.com, android.com (obrázok)

TIP  Najväčší konkurent SpaceX zvládol najkritickejší test. Blue Origin hlási úspešné pristátie všetkých modulov
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.