Americkej polícii prekáža navigácia Waze | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Americkej polícii prekáža navigácia Waze

Novinky

Americkej polícii prekáža navigácia Waze

Americkej polícii prekáža navigácia Waze, informoval o tom spravodajský web Associated Press. Waze je známa navigácia, ktorá má viacero funkcionalít, jednou z nich je aj nahlasovanie policajných hliadok. Čo je práve kameň úrazu. Národná asociácia Šerifov obviňuje Waze z útoku na policajnú hliadku z decembra minulého roku, kedy páchateľ zastrelil dvoch policajtov v americkom meste New York. Totiž na Instagrame páchateľa našli screenshot-y polohy policajnej hliadky z navigácie Waze krátko pred spomínaným incidentom. Preto podozrievajú aplikáciu, že mala „prsty“ v tomto incidente.
Národná asociácia Šerifov následne spustila kampaň namierenú proti navigácii Waze, avšak veľká skupina polície s k nej formálne nepridala.

Police Tracking APP

Na margo antikampane sa vyjadrilo k danej problematike viacero strán napríklad Nuala O’Connor riaditeľ Centra pre Demokraciu a Technológie, hovorí, že „Waze reprezentuje zdieľanie informácií od osoby k osobe“ a ďalej dodáva „je to právo chránené Ústavou“, či Julie Mossler z Google povedal „Väčšina používateľov Wazu jazdí opatrnejšie keď vidia na okolí políciu“.

Aký je Váš názor? Môže Waze dopomáhať k trestnej činnosti?

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie