Americkej polícii prekáža navigácia Waze | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Americkej polícii prekáža navigácia Waze

Novinky

Americkej polícii prekáža navigácia Waze

Americkej polícii prekáža navigácia Waze, informoval o tom spravodajský web Associated Press. Waze je známa navigácia, ktorá má viacero funkcionalít, jednou z nich je aj nahlasovanie policajných hliadok. Čo je práve kameň úrazu. Národná asociácia Šerifov obviňuje Waze z útoku na policajnú hliadku z decembra minulého roku, kedy páchateľ zastrelil dvoch policajtov v americkom meste New York. Totiž na Instagrame páchateľa našli screenshot-y polohy policajnej hliadky z navigácie Waze krátko pred spomínaným incidentom. Preto podozrievajú aplikáciu, že mala „prsty“ v tomto incidente.
Národná asociácia Šerifov následne spustila kampaň namierenú proti navigácii Waze, avšak veľká skupina polície s k nej formálne nepridala.

Police Tracking APP

Na margo antikampane sa vyjadrilo k danej problematike viacero strán napríklad Nuala O’Connor riaditeľ Centra pre Demokraciu a Technológie, hovorí, že „Waze reprezentuje zdieľanie informácií od osoby k osobe“ a ďalej dodáva „je to právo chránené Ústavou“, či Julie Mossler z Google povedal „Väčšina používateľov Wazu jazdí opatrnejšie keď vidia na okolí políciu“.

Aký je Váš názor? Môže Waze dopomáhať k trestnej činnosti?

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.