AMD Radeon Vega Frontier Edition je už dostupná, dokonca za celkom priaznivú cenu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

AMD Radeon Vega Frontier Edition je už dostupná, dokonca za celkom priaznivú cenu

Novinky

AMD Radeon Vega Frontier Edition je už dostupná, dokonca za celkom priaznivú cenu

Už dlhší čas čakáme na najnovšiu grafickú kartu od spoločnosti AMD, zameranú hlavne pre oblasti s veľkým pracovným zaťažením. Podľa slov AMD, mala byť táto karta dostupná v neskorších dňoch mesiaca jún. Tieto slová sa naplnili a najnovšia grafická karta AMD Redeon Vega Frontier Edition je dostupná v e-shope newegg, s celkom rozumnou cenovkou.

Karta Radeon Vega Frontier Edition  je určená pre tie najnáročnejšie úlohy a preto ponúka až o 172% vyšší výkon pri renderi jej konkurent Nvidia GeForce Titan Xp. Celkový výkon karty je taktiež vyšší oproti konkurenčnej karte Nvidia Tesla P100 a to až o 33%. Je to vôbec prvá karta postavená na novej grafickej architektúre Vega. Spolu s novým Radeon Pro Sofware otvára profesionálom nové hranice. Grafická karta je zatiaľ dostupná iba vo vzduchom chladenej variante s cenovkou 999 USD. Jej “chladnejší” súrodenec s vodným chladením bude zrejme dostupný v treťom kvartáli tohto roku za 1499 USD.

Zdroj: pro.radeon.com

Podrobnejšie informácie ohľadom najnovšej grafickej karty od AMD nájdete tu.

TIP  Tesla Model 3 prichádza s pohonom všetkých štyroch kolies a ešte vyšším výkonom
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.